Inicija opet bolja, Sutjeska se oprostila od Evrope

Nakon jučerašnjeg (30:18), Nikšićani su i danas izgubili u Haseltu od belgijske Inicije 23:16, u revanš meču 3. kola Čelendž kupa.
90 pregleda 0 komentar(a)
Inicija - Sutjeska, Foto: Initiahasselt.be
Ažurirano: 25.11.2012. 16:05h

Rukometaši Sutjeske sa dva poraza su završili učešće na evropskoj sceni - nakon jučerašnjeg (30:18), Nikšićani su i danas izgubili u Haseltu od belgijske Inicije 23:16, u revanš meču 3. kola Čelendž kupa.

Izabranici Božidara Mušikića su odigrali dobro prvu trećinu meča, jer je rezultat u 20. minutu bio 7:7, ali je domaćin serijom 5:0 do odmora prelomio meč, i u nastavku rutinski priveo meč kraju.

Oba meča su, dogovorom dva kluba, igrana u Belgiji.

Od kakvog su protivnika eliminisani govori i podatak da je Inicija prvi belgijski klub u 30 godina koji će prezimiti u Evropi.

Inicija - Sutjeska 23:16 (12:7)

Haselt – Dvorana: “Alverberg”. Gledalaca: 150. Sudije: Stouks i Bartlet (Velika Britanija). Sedmerci: Inicija 3 (2), Sutjeska 5 (4), Inicija 9 (6). Isključenja: Inicija 2, Sutjeska 8 minuta.

Inicija: Letens, Ubrehts 2, Oms, Karpentijer, Robins 3, Van der Goten, Kolen 3, Havenit 3, Bogerts 5, L’Oest 1, Van Vesemel 1, Jakobs 5, Vonks.

Sutjeska: Jocović, Abramović 2, Jovanović, Šekarić 2, Blagojević 1, Dujović 1, Čukić 1, Čizmović 1, Đođić 5, Đurđevac, Rakočević, Majić 3.