Lovćen ubjedljiv protiv Mojkovca

Cetinjani su danas u Bijelom Polju savladali Mojkovac 34:26 (15:9), u unaprijed odigranoj utakmici 2. kola Prve muške lige.
Lovćen, Foto: Vesko Belojević
Ažurirano: 07.11.2012. 18:21h

Zoran Abramović, dojučerašnji prvi pomoćnik Pera Miloševića (u petak je sporazumno raskinuo ugovor), ubjedljivom pobjedom je započeo karijeru u ulozi šefa stručnog štaba Lovćena - Cetinjani su danas u Bijelom Polju savladali Mojkovac 34:26, u unaprijed odigranoj utakmici 2. kola Prve muške lige.

To je druga pobjeda šampiona, a prvi poraz Mojkovčana.

Utakmica, u kojoj je Mojkovac bio domaćin, odigrana je u Bijelom Polju jer se dvorana u Mojkovcu renovira, a igrana je ranije jer Cetinjani u subotu gostuju Zagrebu u SEHA ligi.

Derbi, inače, nije opravdao očekivanja oko 500 gledalaca, pošto su Cetinjani lako došli do trijumfa. Da ih nije poremetio odlazak Miloševića, gosti su pokazali već od početka (3:0), a već sredinom poluvremena znatno organizovaniji i disciplinovaniji Lovćen je stekao i pet golova razlike, a do odmora i šest.

Sve dileme su riješene kada su Cetinjani u 44. minutu poveli sa osam golova razlike (26:18), nakon čega je šampion mirno priveo susret kraju.

Mojkovac – Lovćen 26:34 (9:15)

Bijelo Polje – Dvorana “Nikoljac”. Gledalaca: 500. Sudije: Mitrović (Podgorica), Vešović (Berane). Sedmerci: Mojkovac 5 (5), Lovćen 8 (7). Isključenja: Mojkovac 12, Lovćen 4 minuta.

Mojkovac: Cvetković (sedam odbrana), Savić (četiri odbrane), Bogavac 8, Trifunović 6, Rakočević 4, Tomović 1, Sošić, Žurić, Ljubojević 3, Rondović, Mišnić 1, Smolović, Turković, Kruščić 2, Vuković 1, Damjanović.

Lovćen: Daskaloski (14 odbrana), Abramović, Lipovina 1, Jovetić 2, Popović 2, I. Radović 1, Marković 10, Vujović 7, Pejović 1, Drašković 1, M. Radović 1, Perišić 4, Lasica 1, Grbović 3.