Lovćen ostao na nuli, Kadeten u posljednjoj sekundi do plus 10

Tim Pera Miloševića serijom 4:0 početkom 2. poluvremena prišao na 17:16, ali tada stao i doživio treći poraz dvocifrenom razlikom u EHF Evropskoj ligi - 36:26

15802 pregleda 7 komentar(a)
Filip Krivokapić na večerašnjem meču, Foto: Michael Kessler

Kako odmiče Evropska liga, sve je manje šansi da će se Lovćen pomjeriti sa nule - rukometaši Pera Miloševića poraženi su u Šafhauzenu u duelu sa Kadetenom 36:26, pa su nakon četiri kola i dalje bez boda.

Cetinjani su dobro otvorili meč, vodili do 5:4, a posljednji put izjednačili golom Ivana Perišića u 20. minutu (9:9). Domaći su u finišu poluvremena kaznili nekoliko grešaka, promašenih šuteva (između ostalih i sedmerac Filipa Krivokapića) i na veliki odmor otišli sa plus pet (17:12).

S obzirom na to da je na prethodna tri meča tonuo u 2. poluvremenu, postojao je opravdan strah da bi Lovćen mogao da ubjedljivo izgubi, ali je početak drugog dijela bio odličan - redom su pogađali Krivokapić, Vuko Borozan, Mirko Radović i Luka Vujović, koji je uz pogodak za 17:16 iznudio i isključenje Odin Tora Rikardsona.

Ali, tada su se ponovile greške, što je Kadeten znao da kazni i iskoristio pad morala crnogorskog šampiona da serijom 11:3 ode na nedostižnih plus devet (28:19).

Konačna razlika je bila i najveća, jer je Arijel Pjetrasik u posljednjoj sekundi pogodio za 36:26, što je treći dvocifren poraz Cetinjana nakon 25:37 protiv Elveruma i 19:35 u duelu sa Flenzburgom.

KADETEN - LOVĆEN 36:26 (17:12)

Šafhauzen - „BBC arena”. Gledalaca: 1.182. Sudije: Jerlecki i Labun (Poljska). Sedmerci: Kadeten 1 (1), Lovćen 4 (3). Isključenja: Kadeten 4, Lovćen 4 minuta.

Kadeten: Pilipović (devet odbrana), Majer (dvije odbrane), M. Ben Romdane 3, Macken, Rikardson 2 (1), Kanjeljas 2, Hrahovec 2, Šeper 3, S. Ben Romdane 1, Lir 1, Briker 3, Pjetrasik 7, Marković, Maros 2, Obranović 7, Herburger 3.

Lovćen: Lutovac (pet odbrana), F. Borozan (tri odbrane), Stanojević, A. Perišić, Krivokapić 3, Pajović, Bakić, Radović 7 (3), Božović, Vujović 5, Petričević 2, I. Perišić 4, Madžovski, Eraković, Mrvaljević, V. Borozan 5.