Lider šampionata savladao je večeras na Cetinju ekipu Rudara 26:25 (11:15).
152 pregleda 0 komentar(a)
RK Lovćen, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 15.04.2015. 19:41h

Rukometaši Lovćena i Budvanske rivijere ostvarili su pobjede na startu Mini lige za prvaka Crne Gore.

Deset sekundi prije kraja, pri rezultatu 25:25, Pljevljaci su iznudili sedmerac, ali je šut Danila Milića odbranio njegov imenjak Mihaljević.

Poslije tajm-auta, lopta je izvedena sa centra, došla do Igora Krivokapića, koji je zatresao mrežu.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Igor Marković sa deset, dok je Marko Drašković postigao pet golova.

U poraženom timu najbolji je bio Slaviša Lacmanović sa deset, a istakao se i Danilo Milić sa šest pogodaka.

Budvanska rivijera je u Budvi trijumfovala u duelu sa ekipom Berana rezultatom 35:25 (20:10), i zadržala priključak za vodećim Lovćenom. Sve je bilo gotovo do poluvremena...

Budvane su do pobjede predvodili Stefan Jauković, Boris Šekarić, Dejan Vasiljević i Lukaš Arčuk sa po šest, dok je gol manje postigao Radivoje Đođić.

U ekipi Berana najbolji je bio Nikola Babović sa osam golova.

Zahvaljujući raspoloženim golmanima, koji su imali čak 60 odsto odbrana, rukometaši Mojkovca su lagano savladali Ulcinj 26:16 i preuzeli 1. mjesto u Mini ligi za opstanak.

Lovćen - Rudar 26:25 (11:15)

Cetinje - SC „Lovćen”. Gledalaca: 425. Sudije: Pavićević i Ražnatović (Cetinje). Sedmerci: Lovćen 4 (3), Rudar 4 (2). Isključenja: Lovćen 8, Rudar 6 minuta. Rezultat na poluvremenu: 11:15.

Lovćen: Cicmil, Mihaljević, Beloica, Stanojević 1, Simović, Popović 2, Perišić, Marković 10, I. Krivokapić 3, Lakićević, F. Krivokapić, Pejović 1, Drašković 5, Kaluđerović 3, Latković 1.

Rudar: Pantović, G. Anđelić, Ćuzović, Leković, Dujović, Grujičić, Tošić 3, Lacmanović 10, Milić 6, Aničić, Pelidija 3, Anđesilić 3, Matović, Mlatišuma.

Budvanska rivijera - Berane 35:25 (20:10)

Budva - Mediteranski sportski centar. Gledalaca: 500. Sudije: Mitrović i Vešović (Podgorica). Sedmerci: Budvanska rivijera 1 (1), Berane 2 (1). Isključenja: Budvanska rivijera 14, Berane 6 minuta.

Budvanska rivijera: Pešić, Đurđevac, Bojbaša 1, Jauković 6, Šekarić 6, Vasiljević 6, Lakić 2, Vuković 1, Radović, Đođić 5, Suknović, Ačruk 6, Marsenić 2.

Berane: Bogavac, Agović, Lutovac, Babović 8, Pavlović, Trifunović 3, Veljović 2, Kalić 1, Danić 4, Lakušić, Drakulović 4, N. Čampar 3, Marković, M. Čampar.

Mojkovac - Ulcinj 26:16 (15:8)

Mojkovac - ŠC „Vuksan Đukić“. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Kaluđerović i Vujačić (Cetinje). Sedmerci: Mojkovac 3 (3), Ulcinj 6 (2). Isključenja: Mojkovac 10, Ulcinj 4 minuta.

Mojkovac: Braunović (16 odbrana i sedmerac), Zejak (pet odbrana i dva sedmerca), Jovanović, Rakočević 5, M. Tomović 2, Barac 3, Jokić 2, Vujičić 1, Barać 1, N. Tomović 1, Bogavac 2, Tripković, Žurić 1, Savić 8.

Ulcinj: M. Knežević (devet odbrana) 1, B. Knežević 1, Nikić, Đakonović, Damjanović 5, Ramusević, Adžemović 1, Lješaj, Kaluđerović 6, Adžić 1, Bulatović 1.