Poljska porazila Srbiju sa zvukom sirene - Vijesti.me
SP ZA RUKOMETAŠE

Poljska porazila Srbiju sa zvukom sirene

Srbija je dugo vodila, bila na pragu četvrte pobjede, ali je na kraju poražena od Poljske.

Srbija je dugo vodila, bila na pragu četvrte pobjede, ali je na kraju poražena od Poljske. Heroj je bio Robert Oržehovski, koji je uz zvuk sirene sa desnog krila pronašao jedinu rupu koju mu je ostavio Darko Stanić i pogodio za 25:24.

Najbolji igrač Poljaka bio je Bartoš Jurecki sa devet golova iz isto toliko šuteva, dok je Momir Ilić imao isti golgeterski učinak, ali i pet udaraca više. Stanić je opet bio fenomenalan, ali bi svih 16 odbrana vjerovatno mijenjao za onu u posljednjoj sekundi...

I Bjelorusija je vodila dugo protiv Slovenije, ali je „dežela” izborila još jednu minumalnu pobjedu (27:26, nakon 25:24 protiv Poljske). Dragan Gajič je upisao osam pogodaka, uključujući i pobjednički 52 sekunde prije kraja iz sedmerca.

U derbiju grupe D, domaća Španija je savladala Mađarsku (28:22). Po šest golova su postigli Viktor Tomas i Danijel Sarmijento, koliko i njihov nesuđeni saigrač u reprezentaciji Viktor Nađ, koji je nedavno odlučio da se, ipak, zahvali na pozivu „crvenoj furiji” i ponovo obuče dres Mađarske.

Hrvati su lako savladali Egipat (24:20), pa će prekosjutra sa Španijom rješavati pitanje pobjednika grupe D. Ko izgubi, biće u problemima - u eventualnom četvrtfinalu mora da ide na Francusku.

Rezultati 4. kola

Grupa C (Saragosa)

Slovenija - Bjelorusija 27:26 (12:17)

Poljska - Srbija 25:24 (11:13)

Saudijska Arabija - Južna Koreja 24:22 (11:13)

Tabela: Slovenija 8, Srbija, Poljska 6, Bjelorusija, Saudijska Arabija 2, Južna Koreja 0.

Prekosjutra

Bjelorusija - Saudijska Arabija (15.45)

Poljska - Južna Koreja (18)

Srbija - Slovenija (20.15)

Grupa D (Madrid)

Mađarska - Španija 22:28 (14:14)

Hrvatska - Egipat 24:20 (11:9)

Australija - Alžir 15:39 (6:14)

Tabela: Španija, Hrvatska 8, Mađarska 4, Alžir 3, Egipat 1, Australija 0

Prekosjutra

Egipat - Australija (16.45)

Španija - Hrvatska (19)

Mađarska - Alžir (21.15)

Sjutra

Grupa A (Barselona)

Argentina - Tunis (16)

Francuska - Njemačka (18.15)

Crna Gora - Brazil (20.45)

Grupa B (Sevilja)

Rusija - Čile (15.45)

Island - Katar (18)

Danska - Makedonija (20.15)


Najčitanije iz sekcije Rukomet