Senzacija Čilea protiv Bjelorusa, najjači lako

74 pregleda 1 komentar(a)
Rukometaši Čilea, Foto: Www.francehandball2017.com
Ažurirano: 13.01.2017. 21:29h

Dan nakon što je njihov najbolji igrač u istoriji, šestostruki osvajač Lige šampiona Sergej Rutenka, objavio da završava karijeru, rukometaši Bjelorusije su doživjeli šamar - tim Jurija Ševcova je senzacionalno poražen od panameričkog viceprvaka Čilea sa 32:28.

U meču u kojem je ispisana istorija svjetskih prvenstava za rukometaše, jer su prvi put sudile žene (Francuskinje Šarlot i Žili Bonaventura), Bjelorusija je 11 minuta prije kraja vodila 24:21, ali je u finišu primala gol po minutu.

Heroji Čilea su bila braća Salinas - Rodrigo je dao osam, a Esteban sedam pogodaka, koliko je postigao i Ervin Fojhtman. Kod Bjelorusa je najbolji bio Artjom Karalek sa 10.

U derbiju dana, Njemačka je savladala Mađarsku sa 27:23, a Uve Genshajmer je pokazao klasu - kapiten evropskog prvaka se noć prije meča priključio ekipi nakon smrti oca i predvodio ju je sa 13 golova!

Francuska je stigla do druge pobjede, ovog puta nad Japanom (31:19), Danska je lako izašla na kraj sa Argentinom (33:22) u meču koji su sudili Cetinjani Ivan Pavićević i Miloš Ražnatović, a Švedska je nadigrala Bahrein (33:16).

Hrvatska se mučila protiv Saudijske Arabije, jer je na poluvremenu bilo samo 12:11, a na kraju 27:23, dok je Egipat lakše nego što bi se moglo zaključiti po rezultatu savladao vicešampiona svijeta Katar (22:20).