Šest hitaca Borozana za prolaz Vardara u finale SEHA lige, za titulu sa Vespremom

U prvom duelu završnog turnira regionalnog takmičenja, koji se održava u bjeloruskom Brestu, makedonski šampion pobijedio je Zagreb 36:28. U finalu, Vardar će igrati sa Vespremom, koji je nakon sedmeraca savladao Meškov 33:31.
Ažurirano: 07.04.2017. 20:01h

Peti put u šest sezona, Vardar će igrati u meču za titulu šampiona SEHA lige.

U prvom duelu završnog turnira regionalnog takmičenja, koji se održava u bjeloruskom Brestu, makedonski šampion pobijedio je Zagreb 36:28.

Meč nije ponudio puno rezultatske napetosti.

Već u 11. minutu, nakon pogotka crnogorskog reprezentativca Vuka Borozana, Vardar je vodio 6:2, a do poluvremena je stekao ogromnih i nedostižnih sedam golova viška (19:12)...

Bez promašaja iz igre, Borozan je šest puta zatresao mrežu hrvatskog prvaka, a više od njega u pobjedničkom timu postigao je samo Ivan Čupić (8).

U finalu, Vardar će igrati sa dvostrukim uzastopnim šampion Vespremom.

Mađarski sastav je nakon drame i sedmeraca izbacio domaćina Meškov 33:31.

Poslije 60 minuta, rezultat je bio 29:29.

Crnogorski reprezentativni golman Rade Mijatović je u regularnom toku upisao četiri odbrane, čuvao je mrežu i pri izvođenju sedmeraca, ali ni on nije mogao protiv Momira Ilića (7 golova), Arona Palmarsona (6) i saigrača...