Švarcman u Istanbulu osvojio prvi ATP trofej

Dijego Švarcman, Foto: Istanbulopen.kozawos.com
Ažurirano: 01.05.2016. 19:00h

Argentinski teniser Dijego Švarcman osvojio je danas turnir u Istanbulu i tako došao do svoje prve ATP titule u karijeri.

Švarcman (23) je u finalu pobijedio drugog nosioca, Grigora Dimitrova iz Bugarske sa 2:1 u setovima (6:7, 7:6, 6:0).

Argentinac nije bio među nosiocima u Istanbulu, na turniru na kom je igrao i svoje prvo ATP finale.

Švarcmanu je ova sedmica bila najbolja otkada profesionalno igra tenis. Do finala je eliminisao Fakunda Banjisa, Bernarda Tomića, Damira Džumhura i Federika Delbonisa.

Njegov najveći uspjeh do sada je bio je plasman u 2. kolo grend slem turnira, po dva puta na Otvorenim prvenstvima Australije i Francuske.