Neuništivi Đoković odbranio titulu na londonskoj travi!

Ovo je Đokoviću 200. pobjeda na grend slem turnirima, a ukupno treća titula na Vimbldonu
90 pregleda 0 komentar(a)
Novak Đoković, Foto: Reuters
Ažurirano: 12.07.2015. 16:40h

Vrhunski tenis Rodžera Federera u 33. godini života je ipak nedovoljan, jer ono što igra Novak Đoković je ukratko - šampionski!

Srpski teniser je u četiri seta (7:6, 6:7, 6:4, 6:3) savladao Švajcarca za treću titulu na Vimbldonu u karijeri, a drugu zaredom nakon što je prošle godine bio bolji od istog tenisera.

Uz to, Đoković je postao prvi igrač nakon Federera koji je na Vimbldonu bio najbolji dvije godine zaredom.

"Za ovakve pobjede trenirate i živite kroz karijeru. Podići trofej na Centralnom terenu na Vimbldonu je san svih. A izazov ne može da bude veći nego kada na ovom terenu igrate u finalu protiv velikog Rodžera Federera. Mnogo nas iz mlađe generacije smo gledali njega i željeli da nekada dostignemo taj nivo", rekao je Đoković.

Fedeks je imao dvije gotovo savršene sedmice na londonskoj travi, ali danas u finalu je naišao na "zid" kojem nije mogao ništa. Samo povremeno...

"Nisam igrao loše, zato moram da budem zadovoljan onim što sam uradio. Teško da imam za čim da žalim. I dalje se osjećam dobro, imam želje i motiva da igram. A ovakvi mečevi kakve donosi finale Vimbldona mi sigurno pomažu. Novak je bitne poena odigrao bolje, jače i čestitam mu na tituli koju je zaslužio. Želio sam ovu titulu, ali Đoković je jednostavno bio previše dobar", kazao je Federer.

Možda je maestro iz Bazela najveći igrač u istoriji ovog sporta, ali Đokoviću pripada sadašnjost, pa je ovim trijumfom došao do ukupno 200. na grend slem turnirima. Ispred njega su sada samo Federer, Džimi Konors, Andre Agasi, Ivan Lendl, Roj Emerson i Pit Sampras.

Federer je na nevjerovatan način propustio šansu da osvoji prvi set, ali se na isti način spasao u drugom kada je Đoković propustio čak šest set lopti.

Kratka pauza zbog kiše, oko 20 minuta. kao da je ohladila Federera, a pogurala Đokovića, koji je i prije nego što je počela kiša došao do brejka u trećem setu.

Nakon što je tada oduzeo servis sedmostrukom prvaku Vimbldona, prvi igrač svijeta se više nije osvrtao, pa je stigao do devetog grend slem trofeja u karijeri.

Pored tri Vimbldona, Novak je pet puta osvajao Australian opet i jednom US open.

Tok meča

6:3 - ovog puta nije omanuo - Đoković je iskoristio brejk šansu i savladao Federera u četiri seta!

5:3 - Federer je imao 0:30, a Đoković se izvukao i sa četiri vezana poena došao nadomak trofeja.

4:3 - Federer je spasao dvije brejk lopte i ostao u meču. Potrebno mu je, međutim, da reaguje na servis Đokovića.

4:2 - Đoković je odservirao as kada mu je to najviše trebalo i potvrdio brejk.

3:2 - brejk Đokovića!

2:2 - obojica tenisera bez većih problema čuvaju servis.

1:2 - Federer uspješno čuva servis na startu četvrtog seta.

1:1 - Đoković je odgovorio i izjednačio.

0:1 - Federer je sigurnim servis gemom otvorio četvrti set.

Tok treće seta

6:4 - Đokoviću je pripao treći set zahvaljujući brejku za 3:1!

Đoković će servirati za vođstvo od 2:1 u setovima.

5:4 - Federer je i dalje u igri.

5:3 - Đoković je na korak od osvajanja trećeg dijela igre nakon što je lako sačuvao servis.

4:3 - Fedeks je bez izgubljenog poena osvojio sedmi gem trećeg seta.

4:2 - prvi gem nakon pauze pripada Đokovića koji održava brejk prednosti.

Meč je nastavljen, Đoković vodi sa 3:2 i servira.

Đoković i Federer su ponovo na terenu. Nakon kraćeg zagrijavanja meč će se nastaviti.

Kiša u Londonu je stala, pa će finale biti nastavljeno bez zatvaranja krova.

Meč je prekinut zbog kiše i nastaviće se čim krov na Centralnom terenu bude zatvoren.

3:2 - lagani gem za Federera na svoj servis.

3:1 - Đoković je potvrdio brejk. Počela je kiša, organizator je pripravan.

2:1 - brejk Đokovića, iako je Federer imao 40:15.

1:1 - sada je Švajcarac prijetio na Đokovićev servis, imao brejk šansu, ali je prvi igrač svijeta znao da reaguje.

0:1 - prvi gem u trećem setu osvojio je Federer, i to nakon što je spasao dvije brejk lopte.

Tok meča - drugi set

10:12 Federer osvaja drugi set prvom set loptom, Đoković nije iskoristio šest set lopti, dvije na svoj servis.

9:9 je u taj breku Federer je spasao čak četiri vezane set lopte u taj-breku, treću nakon 27 razmjena a četvrtu nakon sjajnog napada Đokovića.

6:6 Federer je uz malo problema osvojio gem za odlazak u taj-brek.

6:5 Đoković osvaja težak gem, u kojem je Rodžer promašio i šestu uzastopnu brejk loptu.

5:5 Federer je zahvaljujući grešci Đokovića spasao set loptu.

5:4 Sada Federer servira za ostanak u setu.

4:4 Sa tek izgubljenim poenom Federer dolazi do poravnanja u drugom setu.

4:3 I Đoković odlično servira i bez mnogo igre zavšena su dva posljednja gema.

3:3 Federer nastavlja da sjajno servira.

3:2 Đokoviću pripada jedan od najdužih gemova, u kojem je spasao dvije brejk lopte. Prvu nevjerovatnim forhendom na liniji.

2:2 Federer je imao dva asa ali je upisao i 15. neiznuđenu grešku, naspram svega tri Đokovića.

2:1 Đoković sa lakoćom dobija poena na svoj servis.

1:1 I Federer lako do prvog gema u drugom setu.

1:0 Đoković je u naletu i bez problema dobija svoj servis.

Tok meča - prvi set

7:6 Đoković rezultatoim 7:1 dobija taj-brek i prvio set. Đoković je četvrti poen dobio nakon 22 razmjene, za drugi mini brejk.

6:6 Đoković je sjajnim servisima spasao dvije brejk lopte, ide se u taj-brek.

5:6 Fantastičan gem pripada Federeru, Đoković pred novim izazovom da ostane u prvom setu i izbori taj-brek.

5:5 Đoković je sa dva asa otvorio gem i rutinski ga priveo kraju

4:5 Federera odlično služi servis i servis volej, Đoković servira za ostanak u setu.

4:4 Đoković je sjajnim servisom lako došao do izjednačenja, na redu je Federer koji je u polufinalu Mareju dozvolio samo jednu brejk šansu i to u prvom gemu.

3:4 Brejk vraća Đoković, pošto je iskoristio drugu priliku. Napokon su gledana i duža razigravanja.

2:4 Federer je iskoristio prvu od tri vezane brejk lopte, i bez izgubljenog poena došao do prvog brejka na meču.

2:3 Federer je ekspresno dobrim servisima osvojio gem.

2:2 Bez prilika za brejk nakon četiri gema.

1:2 Dva poena Đokovića nedovoljna da ugroze Federera.

1:1 I Đoković osvaja svoj prvi servis, ali uz dva prepuštena poena.

0:1 Bez izgubljenog poena dobija Federer servis.

Rodžer Federer je prvi na servisu.

Finale 129. Vimbldona igraju najbolji teniseri današnjice i prva dva kosturaša najvećeg turnira na svijetu, Novak Đoković i Rodžer Federer.

Đoković priželjkuje reprerizu prošlogodišnjeg finala u kojem je u pet setova slavio za drugu vimldonsku titulu, dok se Federer uzda u sjajnu formu za osmi naslov nezvaničnog prvaka svijeta.

U međusobnim duelima 33-godišnji Federer vodi sa 20 trijumfa, tek jednu više od 28-godišnjeg Đokovića.