I Federer u nestvarnom Đokovićevom nizu

Pri rezultatu 4:4 u 1. setu Maestro iz Bazela je zaprijetio, imao brejk loptu, ali se Nole izvukao u izuzetno dugom poenu. To je bio prelomni trenutak - Đoković je poveo 5:4, a u narednom gemu je iskoristio prvu set loptu
42 komentar(a)
Novak Đoković, Foto: Reuters
Ažurirano: 17.05.2015. 16:31h

Novak Đoković i Rodžer Federer su se u finalu u Rimu borili ko će osvojiti 24. masters titulu.

Pehar je završio u rukama najboljeg tenisera svijeta - Đoković je porazio Federera sa 6:4, 6:3, osvojio četvrti pehar u Vječnom gradu i smanjio zaostatak u međusobnim mečevima na 19:20.

Do 22. pobjede u nizu, srpski as koji za pet dana slavi 28. rođendan je stigao zahvaljujući izuzetnoj mentalnoj stabilnosti.

Pri rezultatu 4:4 u 1. setu Maestro iz Bazela je zaprijetio, imao brejk loptu, ali se Nole izvukao u izuzetno dugom poenu.

To je bio prelomni trenutak - Đoković je poveo 5:4, a u narednom gemu je iskoristio prvu set loptu.

Vođstvo mu je dalo krila, pa je već na startu 2. seta napravio novi brejk i više se nije postavljalo pitanje ko će pobijediti...