Đokoviću sedmi grend slem i 1. mjesto na ATP listi!

Đoković je u finalu 128. nezvaničnog prvenstva svijeta nakon velike, možda i bespotrebne drame, savladao Rodžera Federera sa 6:7, 6:4, 7:6, 5:7, 6:4
Ažurirano: 06.07.2014. 17:36h

Tri poraza u grend slem finalima nisu pokolebala Novaka Đokovića, srpski teniser je ponovo šampion, i to na najvažnijem mjestu - Centralnom terenu Vimbldona.

Đoković je u finalu 128. nezvaničnog prvenstva svijeta nakon velike, možda i bespotrebne drame, savladao rekordera londonske trave i najvećih turnira, Rodžera Federera sa 6:7, 6:4, 7:6, 5:7, 6:4 i prigrabio svoj sedmi grend slem pehar.

Đoković je opet jeo travu sa Centralnog terena, kao i 2011. godinu

Nakon izgubljenog 1. seta, u kojem nije bio gori, Novak je nametnuo svoj tempo i lako izjednačio na 1:1. U 3. setu se opet igrao taj-brejk, ali je učenik Borisa Bekera ovog puta bio staloženiji.

U četvrtom dijelu igre, 27-godišnji Beograđanin je dva puta gubio prednost brejka, a Maestro iz Bazela je sa 5:2 smanjio na 5:4.

Švajcarac je na 30:40 spasao meč loptu asem, i to nakon što je morao da traži čelendž, a upravo mu je sjajan servis omogućio da izjednači na 5:5.

I onda još jedan brejk, pošto je Fedeks iskoristio loš momenat rivala i realizovao treću šansu da povede 6:5, a zatim je i kompletirao preokret i iznudio peti set.

Nije bilo brejk šansi do 8. gema, kada je Đoković poveo 40:15 na servis Federera, koji je stigao do 40:40, a potom je spasao još jednu, i to nestvarnim poluvolejem.

Nole je i na 5:4 došao do dvije brejk, a samim tim i meč lopte i odmah je iskoristio. Zapravo, Federer je pogriješio i poslao loptu u mrežu....

Pobjedom u najvažnijem meču u svijetu tenisa, Đoković je zaradio 2,22 miliona eura. I ne samo to - preuzima 1. mjesto na ATP listi, pošto će preteći Rafaela Nadala.