Kvitova i Bušar u finalu

Petra Kvitova, Foto: Reuters
Ažurirano: 03.07.2014. 16:11h

Čehinja Petra Kvitova i Kanađanka Eženi Bušar igraće u finalu najvećeg teniskog turnira na travi - Vimbldona.

Kvitova je u prvom polufinalu savladala zemljakinju Lusiju Šafaržovu sa 2:0 (7:6, 6:1).

Kvitova se do drugog plasmana u finale grend slema opet plasirala na Vimbldonu, koji je pobjedom nad Marijom Šarapovom osvojila 2011. godine.

Iako je bila apsolutni favorit protiv klupske drugarice Šafaržove, Kvitova je do triujumfa došla teže nego što govori konačan rezultat. U prvom setu Šafaržova je bila ravnopravna, ali je Kvitova imala više sreće u razigravanju.

U nastavku je Kvitova, nakon brejka, uspjela uz dodatne muke da sačuva svoj servis, ali i obeshrabri Šafaržovu, kojoj je to već peti poraz ove sezone od zemljakinje. Njih dvije su igrale i u Istbornu neposredno pred Vimbldon, a slavila je Kvitova sa 2:1 u jedinom prethodnom odmjeravanju snaga na travi.

U drugom polufinalu, Bušar je pobijedila Rumunku Simonu Halep sa 7:6 (7-5), 6:2.

Do prve pobjede nad Halep, u njihovom drugom međusobnom duelu, Bušar je došla za sat i 34 minuta igre.

Kanađanka je taj-brejk prvog seta dobila sa 7:5, pošto je napravila četiri mini-brejka, jedan više od Halep.

U drugom setu Bušar je u skoro svim segmentima nadigrala Rumunku i pritom je napravi dva brejka, pa tako izborila svoje prvo učešće u finalima grend slem turnira.