Janković pobijedila Hantuhovu

Jelena Janković slavila u dva seta, a u drugom kolu će igrati protiv Gabrine Muguruse iz Španije
2 komentar(a)
Jelena Janković, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 28.05.2013. 16:59h

Jelena Jankovich se plasirala u drugo kolo Rolan Garosa pošto je pobijedila Slovakinju Danijelu Hantuhovu sa 2:0 u setovima (6:4, 7:6).

Janković je već na samom početku meča, u trećem gemu, uspjela da oduzme servis protivnici i povede sa 2:1, da bi u narednom gemu samo potvrdila brejk i povećala prednost.

Hantuhova je mnogo bolje počela drugi set. Bez većih problema je povela sa 5:0, da bi tek u šestom gemu Janković osvojila prvi gem u tom dijelu igre.

U narednom gemu je spasla jednu set-loptu i nakon velike borbe uspjela da oduzme servis Slovakinji.

Tada je zbog kiše meč prekinut pri rezultatu 5:2, a pauza je više prijala srpskoj teniserki koja je poslije povratka na teren izjednačila na 5:5 i spasla čak pet set lopti.

Naredna dva gema su obje igračice bile sigurne na svoj servis, tako da je pobjednica odlučena u taj-breku u kojem je Janković iskoristila treću meč loptu i slavila sa 9:7.

Janković će u drugom kolu igrati protiv Gabrine Muguruse iz Španije.