Raonić bez rješenja za Mareja

Britanac Endi Marej plasirao se u četvrtfinale US opena, nakon pobjede nad Kanađaninom Milošom Raonićem
8 komentar(a)
Marej, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 04.09.2012. 10:50h

Zlatni sa Olimpijskih igara u Londonu slavio je u tri seta, mnogo lakše nego što se očekivalo, rezultatom 6:4, 6:4, 6:2.

Raonićev servis nije bio ubojit kao inače, uprkos 14 asova, pa je Marej u prva dva seta sa po jednim brejkom odveo meč u jednosmjernu ulicu. U prvom setu napravio je brejk kod rezultata 4:4, dok je drugi prelomio za vođstvo od 3:2.

Protivnik Mareja u četvrtfinalu biće Hrvat Marin Čilić, koji je takođe u tri seta eliminisao Martina Kližana (7:5, 6:4, 6:0). Pobjednik tog duela igraće u polufinalu sa boljim iz meča Federer - Berdih.

Večeras su na programu četiri preostala meča osmine finala. Sastaju se Đoković - Vavrinka, Tipsarević - Kolšrajber, Gaske - Ferer i Rodik - Del Potro.