Ispale Skjavone i Voznijacki, lako za Šarapovu

Nakon što je u prvom kolu eliminisala Jelenu Janković, Varvara Lepčenko je iznenadila i pobjednicu Rolan Garosa iz 2010. i poraženu finalistkinju prošle godine, Skjavone
73 pregleda 0 komentar(a)
Kaja Kanepi, Foto: Beta AP
Ažurirano: 02.06.2012. 20:23h

Treće kolo bio je krajnji domet za Italijansku Franćesku Skjavone i Belgijanku Karolinu Voznijacki.

Nakon što je u prvom kolu eliminisala Jelenu Janković, Amerikanka porijeklom iz Uzbekistana, Varvara Lepčenko je iznenadila i pobjednicu Rolan Garosa iz 2010. i poraženu finalistkinju prošle godine, Skjavone sa 2:1, po setovima 3:6, 6:3, 8:6, za tri sata i dva minuta igre.

Lepčenko, 61. teniserka svijeta, ostvarila je, tako, svoj najbolji plasman na Grend slem turnirima, a za plasman u četvrtfinale boriće se sa Čehinjom Petrom Kvitovom, koja je pobijedila Ruskinju Ninu Bratičikovu (6:2, 4:6, 6:1).

Bivšu igračicu broj jedan na WTA listi, Dankinju Karolinu Voznijacki eliminisala je Estonka Kaja Kanepi sa 6:1, 6:7, 6:3. Kanepi je mogla i do ubjedljivije pobjede jer je vodila 1:0 i 5:1 u drugom setu, ali je Voznijacki uspjeli da izbori treći set, u kojem, na početku, međutim, nije iskoristila dvije brejk-lopte. Kanepi je to iskoristila, ponovo povela 5:1, a onda, nakon dva uzastopna gema protivnice, i završila meč.

Marija Šarapova s lakoćom je prošla u osminu finala Roland Garrosa. Ruskinja je bila bolja u 3. kolu protiv Kineskinje Šuai Peng 6:2, 6:1, nakon 66 minuta igre.

Sljedeća protivnica Šarapovoj u osmini finala biće Čehinja Klara Zakopalova, koja je bila bolja od Ruskinje Anastasije Pavljučenkove (6:3, 7:5).

I Na Li je u osmini finala, protiv Kristine Mekhejl nije bilo lako, jer je Amerikanka uzela prvi set, ali je Kineskinja u naredna dva seta prepustila svega tri gema protivnici…