Đokovićev preokret protiv Federera najveći u 2011. godini

Srpski teniser je u petom setu polufinala US opena spasao dvije meč lopte pri rezultatu 5:3 na servis Federera, u dvoboju koji je trajao tri sata i 51 minut
Đoković, Foto: Beta AP
Ažurirano: 11.12.2011. 18:31h

Nevjerovatna pobjeda Novaka Đokovića nad Rodžerom Federerom u polufinalu US opena proglašena je za najveći preokret u 2011. godini u izboru ATP tura.

Prvi reket svijeta je gubio 2:0 u setovima, ali je na kraju trijumfovao sa 6:7, 4:6, 6:3, 6:2, 7:5, a potom i osvojio posljednji grend slem turnir sezone.

Srpski teniser je u petom setu spasao dvije meč lopte pri rezultatu 5:3 na servis Federera, u dvoboju koji je trajao tri sata i 51 minut.

Potez koji je povukao pri rezultatu 40:15 dugo će se pamtiti i prepričavati...

“Morao sam da iskoristim šansu. Bio sam tako blizu povratka kući, Federer je imao servis na 40:15, ali uspio sam da pogodim nevjerovatni forhend i vratim se u meč. Dobio sam i energiju od publike”, govorio je tada Đoković.

Na 2. mjestu je Žo-Vilfrid Conga, takođe za pobjedu nad Federerom, ali u četvrtfinalu Vimbldona (6:7, 4:6, 6:4, 6:4, 6:4).

Treća pozicija pripala je Hrvatu Ivanu Dodigu za trijumf nad Rafaelom Nadalom na Mastersu u Montrealu (1:6, 7:6, 7:6).

Potom slijede Endi Marej (na Rolan Garosu savladao Viktora Troickog sa 4:6, 4:6, 6:3, 6:2, 7:5) i Robin Soderling (6:7, 3:6, 7:5, 6:4, 6:4 protiv Lejtona Hjuita u 2. kolu Vimbldona).