Sigurne Ivanović i Kuznjecova

Ana Ivanović, Foto: REUTERS
Ažurirano: 04.09.2011. 07:42h

Ana Ivanović se plasirala u osminu finala nakon pobjede na 18-godišnjom Amerikankom Sloun Stivens, koja je za turnir dobila "vajld kartu", - 6:3, 6:4 za svega sat i 14 minuta igre.

Na putu ka četvrtfinalu prepreka će joj biti još jedna domaća takmičarka, ali ovog puta daleko ozbiljnija i kvalitetnija Serena Vilijams, koja je eliminisala Viktoriju Azarenko (Bjelorusija).

"Biće uzbudljivo, barem za mene. Ona je jedna od najboljih teniserki trenutno. Igra odlično u posljednje vrijeme i duel sa njom će biti veliki izazov. Serena je sigurno favorit, ali znam da mogu da joj pružim jak otpor. Pobjeđivala me je u prošlosti, ali možda je vrijeme da joj se osvetim u ponedjeljak", kazala je Ivanovićeva poslije pobjede u 3. kolu US Opena protiv 18-godišnje Amerikanke Sloun Stivens.

Ivanovićeva i Vilijamsova imale su dva međusobna duela do sada i oba puta je pobijedila Amerikanka.

Ana je protiv Stivens odlično odigrala prvi set do 5:1, kada je uslijedio pad u igri, ali je pri rezultatu 5:3 spasila tri brejk lopte i uspješno set privela kraju.

U drugom setu viđena su po dva brejka do rezultata 4:4, kada je Ana oduzela servis 106. igračici svijeta, što je značilo i kraj meča.

Plasmanom u osminu finala, Ana je izjednačila svoje najbolje rezultate u Njujorku iz 2007. i 2010. godine.

Prema očekivanjima, dalje se plasirala i Ruskinja Svetlana Kuznjecova, 15. nosilac.

Ona je bila bolja od anonimne Uzbekistanke Akgul Amanmadurove 6:4, 6:2.

Pobjednica US Opena iz 2004. godine u narednoj rundi igraće sa prvom igračicom svijeta Karolinom Voznijacki.

Dankinja je bez problema izašla na kraj sa Amerikankom Vanijom King 6:2, 6:4.