Federer i Nadal lako do četvrtfinala

Švajcarac se na terenu zadržao sat i 45 minuta, Španac pola sata duže. Federer u četvrtfinalu igra sa zemljakom Vavrinkom
1261 pregleda 0 komentar(a)
Rodžer Federer, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.06.2019. 19:29h

Rodžer Federer je odigrao još jedan rutinski meč na Rolan Garosu - ovog puta nije imao problema protiv Leonarda Majera u osmini finala.

Švajcarac je do plasmana među osam najbolji stigao pobjedom od 3:0 - bilo je 6:2, 6:3, 6:3 za sat i 45 minuta igre.

Argentinac je samo početkom trećeg seta bio donekle konkurentan favoritu, ali ga nijednom nije ugrozio...

Federer će u narednoj rundi igrati protiv zemljaka Stena Vavrinke koji je ankon pet setova i 5,11 sati dobio Grka Stefanosa Cicipasa. Grk nije iskoristio čak osam brejk lopti u odlučujućem setu, od kojih su prve tri bile vezane. Švajcarac je iskoristio drugu za pobejdu od 8:6 u petom setu

A identičnim rezultatom je i drugi kosturaš, Španac Rafa Nadal dobio Argentinca Huana Londera - 6:2, 6:3, 6:3, ali je na terenu ostao pola sata duže od potencijalnog rivala u polufinalu, Federera.

Branilac titule, nadal će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika meča, Kei Nišikori-Benoa Per