Đoković u osmini finala igra Uga Umbera
15829 pregleda 15 komentar(a)
Novak Đoković na današnjem meču, Foto: Reuters
Ažurirano: 05.07.2019. 21:50h

Novak Đoković plasirao se u četvrto kolo Vimbldona - prvi teniser svijeta poslije tri sata i tri minuta savladao je Poljaka Huberta Hurkača 3:1 (7:5, 6:7, 6:1, 6:4).

Poslije laganih pobjeda u prva dva kola, Đoković je danas naišao na jači otpor protivnika. Hurkač je uspio da uzme set rivalu, ali više od toga nije mogao.

Prvi set prelomljen je u 11. gemu - Đoković je iskoristio četvrtu brejk loptu u tom gemu, sedmu ukupno i poveo 6:5. U narednom je sačuvao servis i osvojio prvi set.

I u drugom setu viđena je velika borba - Đoković je u sedmom gemu imao tri brejk lopte, ali je Hurkač uspio da se odbrani. Poljak je pri rezultatu 6:5, na servisu Đokovića došao do dvije set lopte. Nije ih realizovao, pa se otišlo u taj-brejk koji je, ipak, pripao 48. igraču na ATP listi.

Gubitak seta kao da je razbudio Đokovića - srpski teniser dominantno je osvojio treći set poslije 25 minuta igre.

U četvrtom setu Đokoviću je dovoljan bio jedan brejk za konačan trijumf i plasman u narednu rundu.

Srpskom teniseru se i danas otvorio žrijeb - nakon Andersona, potencijalnog rivala u polufinalu, eliminisan je i Kanađanin Feliks Ože Alijasim.

Đoković će tako u narednoj rundi igrati sa Francuzom Ugom Umberom, 66. igračem na svijetu.

Umber je pobijedio mladu kanadsku zvijezdu sa 3:0 (6:4, 7:5, 6:3).