Rekordna 350. pobjeda Federera na Grend slemu, Rafa nemilosrdan protiv Conge

Švajcarac se i rekordni, 17. put plasirao se u osminu finala Vimbldona
3145 pregleda 0 komentar(a)
Rodžer Federer
Ažurirano: 06.07.2019. 20:26h

Rodžer Federer je u tri seta izborio plasman u osminu finala, u trećem mkolu je savladao Francusa Lukasa Puja sa 7:5, 6:2, 7:6 (7-4).

Fedeks je došao do istorijske 350. pobjede na gren slem turnirima. Postavio je i novi rekord Open ere 17. plasmanom u osminu finala Vimbldona.

"Bilo je teško, pogotovo u prvom setu. Imao je brejk lopte na 5:5, tada sam napravio brejk i niz koji je možda bio ključan jer sam otišao na 2-0 i poslije je bilo lakše", rekao je Federer.

Švajcarac je upisao i 98. pobjedu na najčuvenijoj travi „bijelog sporta“ i postao je po tome najuspješniji u Sveengleskom klubu, jer ih na Australijan openu ima 97.

Dostigao je u rekordu turnira za grend slem proslavljenog američkog tenisera Džimija Konorsa, koji je 98. puta izašao kao pobjednik na US openu.

U osmini finala u ponedjeljak igraće s Italijanom Mateom Beretinijem, koji je izbacio Argentinca Dijega Švarcmana sa 6:7 (4-7), 7:6 (7-2), 4:6, 7:6 (7-5), 6:3, za četiri sata i 19 minuta igre.

Rafael Nadal nije imao milosti protiv Žoa-Vilfreda Conge.

Treći nosilac na Vimbldonu je slavio sa 6:2, 6:3, 6:2, poslije sat i 48 minuta igre, i lako izborio plasman u osminu finala.

Koliko je bio dominantan na meču govori i podatak da Conga nije imao nijednu brejk-šansu, dok je Nadal pet puta oduzeo servis protivniku, po dva puta u prvom i trećem, te jednom u drugom setu.

U narednoj rundi ga čega pobjednik meča između Portigalca Žoaoa Souze i Britanca Danijela Evansa.

Kei Nišikori plasirao se u osminu finala Vimbldona, nakon što je pobijedio Amerikanca Stiva Džonsona sa 6:4, 6:3, 6:2.

Japanski teniser je treći put u posljednje četiri godine obezbijedio nastup u drugoj nedjelji Vimbldona, a današnja pobjeda mu je 400. u karijeri.

Protivnik Nišikorija u četvrtom kolu Mihail Kukuškin iz Kazahstana, koji je eliminisao Jan Lenard Štrufa iz Njemačke sa 6:3, 7:6 (7-5) 6:4, 7:5..

Do osmine finala stigao je i Amerikanac Sem Kveri koji je sa 7:6 (7-3), 7:6 (10-8), 6:3 pobijedio Australijanca Džona Milmana.

Naredni protivnik Kverija biće Ametikanac Tenis Sandgren, koji je bio bolji od Italijana Fabija Fonjinija sa 6:3, 7:6 (14-12), 6:3.

Fonjini je bio nezadovoljan što je njihov duel igran na terenu broj 14, daleko od najveće scene.