Švajcarkinja bolja od Hrvatice: Benčić u polufinalu

986 pregleda 0 komentar(a)
Belinda Benčić, Foto: Frank Franklin II

Švajcarkinja Belinda Benčić je u polufinalu US opena, nakon pobjede nad Hrvaticom Donom Vekić - 7:6 (5), 6:3 nakon sat i 40 minuta igre.

Bio je ovo četvrti međusobni susret Vekić i Benčič i treća pobjeda 22-godišnje Švajcarkinje.

Za Vekić je ovo bio prvi nastup u četvrtfinalu na nekom Grend slem turniru...

U prvom setu obje su igračice sigurno držale svoj servis do rezultata 4:4, kada je Vekić ostvarila brejk, ali nije uspjela da ga odbrani.

I početka drugog seta je protekao slično kao i prvi, do 3:3 ni jedna igračica nije imala brejk loptu, a onda je Vekić odigrala vrlo loš gem i izgubila servis bez izgubljenog poena...

Benčič će u polufinalu igrati protiv pobjendice susreta između Kanađanke Bjanke Andrejesku i Belgijanke Elise Mertens.

Ranije su polufinale izborile Ukrajinka Elina Svitolina i Amerikanka Serena Vilijams.