Federer i Nadal lako do četvrtfinala, Nišikori piše istoriju japanskog tenisa

Španac u četvrtfinalu prvi put od 2011. godine
Rodžer Federer Vimbldon, Foto: Reuters
Ažurirano: 09.07.2018. 17:44h

Perfektan prvi set, pa dva ne baš blistava bili su dovoljni Rodžeru Federeru da prođe u četvrtfinale Vimbldona.

Švajcarac je bio bolji od Francuza Adrijana Manarina u tri seta - rezultatom 6:0, 7:5, 6:4.

Aktuelni šampion je u prvom setu izgubio pet od ukupno 30 poena, a onda se u nastavku napokon razigrao i Manarino.

Ipak, padao je kada je to bilo najvažnije - u drugom setu je dozvolio brejk za 6:5, a u trećem za 5:4.

Federer do sada na Vimbldonu nije izgubio nijedan set, a u četvrtfinalu će se sastati sa Kevina Andersona.

Južnoafričakancu je tri sata i 33 minuta da izađe na kraj sa Gaelom Monfisom, i to rezultatom 7:6, 7:6, 5:7, 7:6.

Još jedan siguran meč je odigrao Rafael Nadal i sa 3:0 (6:3, 6:3, 6:4) odradio duel sa Jiržijem Veselim.

Čeh nijednom nije ugrozio Španca, koji sada čeka pobjednika meča Huan Martina del Potra i Žila Simona.

Među osam najboljih je i Miloš Raonić nakon što je 6:3, 6:4, 6:7, 6:2 trijumfovao protiv Amerikanca Mekenzija Mekdonalda.

Raonića sada čeka još jedan, i to mnogo opasniji Amerikanac. U pitanju je Džon Izner koji je u neizvjesnom meču sa 6:4, 7:6, 7:6 pobijedio Grka Stefanosa Cicipasa.

Kei Nišikori je poslije velike borbe izašao na kraj sa Ernestsom Gulbisom (4:6, 7:6, 7:6, 6:1) i posta prvi Japanac u četvrtfinalu Vimbldona još od 1995. godine.

Tada je nastupio Šuzo Macuoka kojeg je eliminisao Pit Sampras, kasnije šampion.

Nišikori sada čeka boljeg iz okršaja Novaka Đokovića i Karena Hačanova.

A u ženskom singlu je eliminisana i posljednja predstavnica iz TOP 10 - Karolina Pliškova.

Svi favoriti su već napustili Vimbldon, a krug je zatvorila Kiki Bertens koja je savladala Pliškovu sa 2:0 (6:3, 7:6).

Holanđanku sada čeka duel sa Julijom Gergeš, koja je eliminisala Donu Vekić (6:3, 6:2).

Dominika Cibulkova je slavila u okršaju sa Su Vei Hsije (6:4, 6:1) i u četvrtfinalu će igrati protiv Jelene Ostapenko.

Prošla je i 11. nositeljka Anželik Kerber - bila je bolja od Belinde Benčić (6:3, 7:6).