Medvedev iskoristio loš volej Čilića i krenuo u veliki preokret, Barti u drugoj sedmici

Drugi favorit se vratio iz minusa od dva seta, Barti opravdala ulogu prve kosturašice

10310 pregleda 5 komentar(a)

Danil Medvedev je izgubio prva dva seta, ali je ipak uspio da se plasira u drugu sedmicu Vimbldona. Marin Čilić je držao ritam koji nije mogao da prati drugi favorit, sve do petog gema trećeg seta, kada je jedan lak volej promašio hrvatski teniser i dozvolio brejk

Potom dileme nije bilo i Rus je slavio sa 3:2 (6:7, 3:6, 6:3, 6:3, 6:2).

Medvedev je iamo tri meč lopte da sa nulom dobije peti set, ali je Hrvat uspio do brejka i časnijeg poraza. Medvedev će u osmini finala igrati sa 14. nosiocem, Poljakom Hubertom Hurkačem.

Prva kosturašica Vimbldona, Ešli Barti se plasirala u drugu sedmicu, pošto je nakon 100 minuta igre dobila Čehinju Katerinu Sinijakovu (6:3, 7:5).

Australijanka će igrati u osmini finala protiv osvajačice Rolan Garosa, Čehinje Barbore Krejčikove, koje je ranije slavila 15. pobjedu u nizu.