Gigant!

Đoković savladao Beretinija, osvojio Vimbldon, osvojio 20. grend slem titulu i izjednačio sa sa Federerom i Nadalom po broju osvojenih grend slem titula

92221 pregleda 2631 reakcija 134 komentar(a)
Ažurirano: 11.07.2021. 18:42h
Završeno
18:29h

Istoriju pišu pobjednici, a istoriju je danas napisao Novak Đoković - najbolji teniser svijeta savladao je u finalu Vimbldona Italijana, Matea Beretinija 3:1 (6:7, 6:4, 6:4, 6:3) i osvojio 20. grend slem u karijeri.

Novak Đoković

Osvajanjem ove titule, Đoković se izjednačio sa Rodžerom Federerom i Rafaelom Nadalom, koji imaju po 20 grend slem titula.

Đoković je osvojio šestu titulu na Vimbldonu, a treću uzastopnu, nakon 2018. i 2019. godine (prošle sezone nije se igralo zbog pandemije koronavirusa.). Devet puta je bio najbolji na Australijan openu, dva na Rolan Garosu i tri puta na US openu.

Već na početku meča Đoković je spašavao brejk loptu, imao problema sa servisom, ali je u četvrtom gemu prvi stigao do brejka i poveo 3:1.

Vodio je Đoković i 5:2 u prvom setu, imao set loptu, ali je nije iskoristio. Beretini, koji je do tog momenta igrao kao u grču, uzvratio je u devetom gemu kada je napravio brejk, potom uveo set u taj-brejk, koji je riješio u svoju korist.

Nije Đoković blistao, ali je u drugom setu ekspresno stigao do 4:0, potom je vodio i 5:1, ali je Italijan osvojio tri gema zaredom, smanjio na 5:4, ali više nije mogao - Đoković je drugi set dobio 6:4 i izjednačio.

U trećem setu presudan trenutak desio se u trećem gemu kada je Đoković imao jedinu brejku loptu. Iskoristio je, potom je u šestom gemu spasio dvije brejk lopte, koje je imao Beretini i poveo 2:1 u setovima.

Beretini je u tim momentima sjajno servirao, imao iza sebe i publiku, ali do iznenađenja nije mogao. Đoković je u sedmom gemu četvrtog seta napravio odlučujući korak, uzeo brejk, prelomio meč i ispisao istoriju. Brejk u sedmom gemu jeste bio preloman trenutak, ali je Đoković u šestom gemu četvrtog seta imao 0:30, a onda na 15:30 osvojio najljepši poen na meču i osvojio kasnije servis gem.

Sjajna godina za Đokovića, koji je slavio na sva tri grend slema.

Ostalo mu je još da dominaciju potvrdi na US openu, a prije toga i da pokuša da osvoji zlato na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Čini se da je GOAT trka završena - Novak Đoković je najbolji teniser u istoriji!

18:25h

Još jedan gem do istorije, Novak vodi 5:3.

18:19h

Đoković pravi brejk! Dupla servis greška Beretinija na brejk loptu, 4:3 vodi Novak u četvrtom setu!

18:15h

Sjajan gem osvaja Đoković - gubio je 0:30, na 15:30 osvojio najljepši poen na meču i izjednačio u četvrtom setu -3:3.

18:09h

Beretini sjajno servira i vodi 3:2.

18:06h

Đoković je izgubio jedan poen u ovom gemu i izjednačio - 2:2.

18:02h

Beretini brzo osvaja gem i vodi 2:1.

18:00h

Đoković je uzvratio 1:1.

17:55h

Prvi gem u četvrtom setu osvaja Beretini.

17:48h

Đoković je preokrenuo, treći set dobio 6:4 i poveo 2:1 u setovima.

Presudan momenat desio se u trećem gemu kada je Novak napravio brejk.

Prednost je održavao do kraja seta, ali je u šestom gemu spasio dvije brejk lopte, koje je imao Italijan.

Đoković ne blista, ali vodi.

17:43h

Beretini ne odustaje od trećeg seta. Osvaja gem i smanjuje na 5:4.

17:40h

Đoković vodi 5:3, Beretini servira za ostanak u trećem setu.

17:35h

Beretini sa nulom osvaja gem - 4:3.

17:31h

Uz dosta muke osvaja Đoković ovaj gem i vodi 4:2. Spasio je Novak dvije brejk lopte u ovom gemu.

17:26h

Osvaja gem Beretini - 3:2.

17:22h

Potvrdio je Đoković brejk i poveo 3:1.

17:17h

Đoković koristi brejk loptu i vodi 2:1 u trećem setu.

17:12h

Uzvratio je i Đoković. I on osvaja gem bez izgubljenog poena - 1:1.

17:09h

Tri asa i gem bez izgubljenog poena - Beretini vodi 1:0 u trećem setu.

17:02h

Izjednačenje - Đoković osvaja drugi set rezultatom 6:4.

Đoković je odlično počeo drugi set, uzeo dva brejka i poveo 4:0.

Potom je vodio 5:1, ali je onda Beretini vratio jedan brejk i smanjio na 5:4.

U devetom gemu drugog seta Đoković nije iskoristio tri set lopte, ali jeste četvrtu, koju je imao u narednom, desetom gemu.