Đokovićev trening u 2. kolu, slijedi duel sa Nišikorijem

Srpski teniser će se u trećoj rundi sastati sa Japancem Keijem Nišikorijem

10941 pregleda 2 komentar(a)

Novak Đoković se plasirao u treće kolo US opena pobjedom protiv Holanđanina Talona Grikspora sa 3:0 u setovima.

Đoković je rutinski došao do trijumfa posle sat i 40 minuta igre, po setovima – 6:2, 6:3, 6:2.

Srpski teniser će se u trećoj rundi sastati sa Japancem Keijem Nišikorijem.

Grikspor je hrabro ušao u duel, lako osvojio svoj prvi gem, ali odmah poklekao.

Đoković nije igrao maksimalno, ali je njegov rival mnogo griješio - prvi set je bio gotov za pola sata – 6:2.

Đoković je treći brejk u meču napravio već na startu drugog seta, te poveo sa 3:0.

Grikspor je na momente prikazao bolju igru, nekoliko gemova lako osvojio, jednom i oduzeo servis prvom igraču svijeta, ali ja na kraju sve završeno brejkom.

Načinio ga je Đoković i drugi set osvojio sa 6:3.

Holanđanin se držao u trećem setu sve do 2:2, kada je krenuo veliki pad.

Novak je prvo napravio brejk sa nulom, zatim spasao 0:40, pa rutinski priveo posao kraju, sa 6:2 u trećem setu.

Kao i u meču 1. kola sa Dancem Runeom, Đoković je imao prilično napet odnos sa publikom, a u jednom trenutku je od sudije tražio da interveniše i ućutka navijače koji su dobacivali sa tribina u toku trajanja poena...