Šelbi Rodžers poslala kući najbolju teniserku svijeta

Ešli Barti, šampionka Vimbldona, imala je jasan pogled ka pobjedi, jer je u trećem setu vodila sa 5:2, uz dva brejka prednosti.

10286 pregleda 2 komentar(a)

Veliko iznenađenje na US openu - Amerikanka Šelbi Rodžers, 43. na WTA listi, poslala je kući šampionku Vimbldona Ašli Barti pobjedom u neizvjesnom meču, odlučenom u taj-brejku trećeg seta - 6:2, 1:6, 7:6.

Dva puta je servirala za pobjedu, ali je Rodžers uspjela sve izdržala, izjednačila na 5:5, a potom u taj-brejku, u kojem su obje teniserke sve do finiša čuvale svoj servis, iskoristila prvu set-loptu i tek u četvrtom pokušaju pobijedila Barti.

Amerikanka će u osmini finala igrati protiv 18-godišnje Britanke Eme Radukanu koja je deklasirala Saru Soribes Tormo iz Španije, 6:0, 6:1.