Rubljov se plasirao u treće kolo AO, Švarcman eliminisan

Rubljov će u narednom kolu igrati protiv Marina Čilića

2126 pregleda 0 komentar(a)
Rubljov, Foto: Reuters

Šesti teniser svijeta Andrej Rubljov plasirao se u treće kolo Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu pošto je pobijedio Litvanca Ričardasa Berankisa sa 6:4, 6:2, 6:0.

Ruski igrač je savladao 93. igrača svijeta za sat i 47 minuta, a u cijelom meču nije dozvolio nijedan brejk protivniku.

Prošlogodišnji četvrtfinalista turnira u Melburnu u sljedećem kolu igra protiv hrvatskog tenisera i 27. nosioca Marina Čilića, koji je savladao Slovaka Norberta Gomboša sa 6:2, 6:3, 3:6, 7:6.

Domaći teniser Kristofer O'Konel eliminisao je u drugom kolu turnira 13. igrača svijeta Argentinca Dijega Švarcmana.

On je Švarcmana pobijedio u tri seta sa 7:6, 6:4, 6:4, i u narednoj rundi 175. teniser svijeta igra protiv Amerikanca Maksima Kresija.

Dalje su prošli i 18. teniser svijeta Roberto Bautista Agut pobjedom nad njemačkim igračem Filipom Kolšrajberom (6:1, 6:0, 6:3), Španac Pablo Anduhar, Amerikanac Tejlor Fric, domaći teniser Aleks De Minor, kao i Britanac Danijel Evans, kojem je bez borbe meč predao Francuz Artur Rinderkneš.