Cicipas preživio Frica i nakon pet setova se plasirao u četvrtfinale, dalje prošla i Kaja Kanepi

Grčki teniser slavio 4:6, 6:4, 4:6, 6:3, 6:4

4433 pregleda 0 komentar(a)

Grčki teniser, Stefanos Cicipas nakon maratonskog meča i pet odigranih setova plasirao se u četvrtfinale Australijan opena.

Cicipas je poslije tri i po sata eliminisao Amerikanca, Tejlora Frica - 3:2 (4:6, 6:4, 4:6, 6:3, 6:4).

Gubio je Cicipas 1:0 i 2:1, ali je, čini se, na iskustvo riješio ovaj meč i izborio plasman u narednu rundu prvog grend slema.

Prvi set riješen je u sedmom gemu kada je Fric napravio brejk i prednost održavao do kraja.

Velika borba vođena je u drugom setu - do desetog gema nijedan teniser nije imao brejk loptu, a onda je šansu dobio Cicipas, iskoristio je i izjednačio.

Na startu trećeg seta Cicipas je spasio četiri brejk lopte, ali je u sedmom gemu bio nemoćan - tada Fric stiže do brejka i novog vođstva u setovima.

I četvrti i peti set riješeni su u samom finišu. Cicipas je u osmom gemu četvrtog seta iskoristio brejk loptu i izjednačio, da bi pet set prelomio u devetom gemu i izborio plasman među osam najboljih.

Kada je riječ o ženskom dijelu turnira, Kaja Kanepi je eliminisala Arinu Sabalenku i plasirala se u četvrtfinale.

Teniserka iz Estonije slavila je 5:7, 6:2, 7:6.