Nadal nastavio niz u 2022. godini

Rafa eliminisao Danijela Evansa (2:0) i plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Indijan Velsu

4535 pregleda 1 komentar(a)
Nadal, Foto: Reuters

Španski teniser, Rafael Nadal plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Indijan Velsu.

Rafa je savladao Britanca, Danijela Evansa 2:0 (7:5, 6:3) i nastavio niz nepobjedivosti u 2022. godini. Ovo je bila 18. pobjeda Nadala u isto toliko mečeva.

Samo u prvom setu je bilo neizvjesnosti - Evans je u 3. gemu napravio brejk, poveo 3:1, ali nije uspio da osvoji set. Nadal je uzvratio prvo u 8. gemu kada je izjednačio (4:4), a onda je u 12. još jednom oduzeo servis i poveo 1:0.

Već na startu drugog seta Nadal je poveo 3:0 i bilo je jasno da od iznenađenja nema ništa.

Rafa će u narednom kolu igrati sa boljim iz meča u kojem se sastaju Opelka i Šapovalov.