Tejlor Fric zaustavio Nadala: Amerikanac osvojio Masters u Indijan Velsu, kraj Rafinog niza

Fric postao prvi Amerikanac poslije 21 godine koji je osvojio Masters u Indijan Velsu

13330 pregleda 21 reakcija 21 komentar(a)
Fric, Foto: Jayne Kamin-Oncea-USA TODAY Sports
Ažurirano: 21.03.2022. 08:28h

Tejlor Fric je šampion Indijan Velsa!

Američki teniser savladao je Rafaela Nadala 2:0 (6:3, 7:6), osvojio prvi Masters u karijeri i nanio Špancu prvi poraz u 2022. godini, poslije 21 meča.

Odličan meč odigrao je Fric, uz male padove, ali kada se podvuče crta sve je bilo na vrhunskom nivou.

U prvom setu Amerikanac je poveo 4:0, Rafa je uspio da vrati jedan brejk, ali ne i drugi, pa je domaći teniser stigao do vođstva u setovima.

Nadal je potom uzeo medicinski tajm-aut, a onda u drugom setu prvi stigao do brejka i poveo 2:1. Ipak, već u narednom gemu Fric je uzvratio, u petom spasao četiri brejk lopte, a onda u desetom gemu došao do prve meč lopte, koju nije iskoristio.

Potom je set otišao u taj-brejk u kojem je Nadal imao veliku šansu da se vrati. Vodio je Španac 5:4 u taj-brejku, imao dva servisa i izgubio poene poslije oba. Nakon toga je Fric servirao i realizovao drugu meč loptu na meču.

Posljednji Amerikanac prije Frica koji je osvojio Indijan Vels bio je Andre Agasi. On je 2001. godine u finalu savladao Pita Samprasa.