Pobjede Gofana i Opelke, Dimitrov predao meč na Vimbldonu

Dimitrov je dobio prvi set, ali je u drugom predao Stivu Džonsonu kod vođstva protivnika 5:2

3288 pregleda 0 komentar(a)

Belgijski teniser David Gofan plasirao se danas u drugo kolo Vimbldona u Londonu, pošto je pobijedio 113. igrača svijeta Radua Albota iz Moldavije poslije tri seta - 6:2, 6:2, 7:6.

Gofan, 58. teniser svijeta, pobijedio je poslije nešto više od dva sata.

On je sedam puta oduzeo servis protivniku, koji je napravio tri brejka.

Gofan će igrati protiv Argentinca Sebastijana Baesa, koji je pobijedio Taroa Danijela iz Japana sa 6:4, 6:4, 7:5.

U drugom kolu je i Amerikanac Rejli Opelka, pobjedom protiv Španca Karlosa Tabernera - 7:6, 6:4, 6:4. Njegov protivnik biće Holan]anin Tim van Rijthoven.

Američki teniser Stiv Džonson plasirao se u drugo kolo pošto mu je Grigor Dimitrov iz Bugarske predao meč zbog povrede noge. Dimitrov je osvojio prvi set sa 6:4, a prekinuo je meč pri vo]stvu protivnika 5:2 u drugom setu.

Džonson će u drugom kolu igrati protiv Britanca Rajana Penistona, koji je bio bolji od Švajcarca Henrija Laksonena 6:4, 6:3, 6:2.