Simoni Halep finale u Pekingu i prvo mjesto na WTA listi

Halepova je u polufinalu pobijedila Letonku Jelenu Ostapenko sa 6:2, 6:4, za sat i 15 minute igre, i prvi put u karijeri postala je prva teniserka svijeta.
Simona Halep, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.10.2017. 12:42h

Simona Halep je nova teniserka "broj jedan" na WTA listi - Rumunka je danas izborila plasman u finale WTA turnira u Pekingu i preuzela prvo mjesto od Španjolke Garbinje Muguruse.

Rumunka je četiri puta je oduzela servis osmoj teniserki svijeta, koja je napravila jedan brejk.

Ona se na neki način "osvetila" Letonki za iznenađujući poraz u ovogodišnjem finalu Rolan Garosa. Ostapenko je tada spriječila Rumunku da osvoji prvi grend slem trofej u karijeri i tada zauzme prvo mjesto na svjetskoj rang-listi.

Halepova će u nedjelju u finalu igrati protiv Francuskinje Karoline Garsije, koja je u drugom polufinalu savladala Čehinju Petru Kvitovu sa 6:3, 7:5.