Hačanov slavio nakon pet setova 7:5, 4:6, 7:5, 6:7, 6:4

8685 pregleda 4 komentar(a)
Hačanov, Foto: Reuters

Ruski teniser Karen Hačanov eliminisao je Nika Kirjosa i plasirao se u polufinale US opena.

Hačanov je slavio poslije tri sata i 41 minuta igre - 3:2 (7:5, 4:6, 7:5, 6:7, 6:4).

Prvi set je bio neizvjesan do samo završnice, a onda je u 12. gemu Hačanov iskoristio prvu brejk loptu u setu, oduzeo servis rivalu, a samim tim i poveo 1:0.

Kirjos se žalio na povredu, ali je uprkos tome igrao, pa je u drugom setu vezao tri gema, poveo 3:1, sačuvao prednost i izjednačio.

Australijski teniser je na startu trećeg seta propustio dvije brejk lopte, a onda je viđena slična situacija kao u prvom setu. U 12. gemu je Hačanov iskoristio jedinu brejk loptu u trećem setu i poveo 2:1.

U četvrtom setu viđen je po brejk na obje strane, pa je pobjednika odlučio taj-brejk u kojem je Kirjos bio ubjedljiv (7:3).

Ipak, već na startu petog seta Hačanov je napravio brejk, došao do vođstva 2:0 i prednost nije ispustio do kraja.

Hačanov će u polufinalu igrati protiv Kaspera Ruda.