Alkaras u finalu, Tijafo se borio do posljednjeg daha

6011 pregleda 0 komentar(a)
Alkaras i Tijafo nakon meča, Foto: Reuters

Karlos Alkaras je drugi finalista US opena.

Španac je pobijedio Frensisa Tijafooa sa 3:2 (6:7, 6:3, 6:1, 6:7, 6:3) za četiri sata i 18 minuta igre.

U nedjelju će se za trofej boriti sa Kasperom Rudom, koji je bio biolji od Karena Hačanova - 3:1 (7:6, 6:2, 5:7, 6:2).

Biće to meč velikog uloga.

Osim za prvu grend slem titulu, Alkaras i Rud boriće se i za mjesto broj 1 na ATP listi - pobjednik će postati prvi teniser svijeta.

Nakon prvog seta, koji je Tijafo dobio u taj-brejku, Alkaras je naredna dva riješio lako, a u četvrtom je imao priliku da zada završni udarac domaćem teniseru.

Imao je meč loptu kod 5:4, Amerikanac je uspio da dođe do novog taj-brejka i 2:2.

Mladi Španac je u odlučujućim trenucima imao više koncentracije, bio je mirniji, pa je i treći meč zaredom dobio u petom setu. Prije Tijafoa, sa 3:2 je pobijedio Čilića i Sinera.

Finale sa Rudom igra se u nedjelju od 22.00, a oba dosadašnja meč dobio je Španac.