Rud se oprostio od Monte Karla, Siner spasao meč loptu i izbacio Hurkača, prošao i Cicipas

7003 pregleda 0 komentar(a)
Kraj za četvrtog nosioca: Kasper Rud, Foto: Reuters
Ažurirano: 13.04.2023. 15:37h

Četvrti i deseti nosilac prve su "žrtve" dana na ATP turniru u Monte Karlu - Norvežanin Kasper Rud i Hubert Hurkač od kneževine se opraštaju nakon trećeg kola.

Ruda je neočekivano eliminisao njemački teniser Jan Lenard Štruf sa 6:1, 7:6. Trenutno 100. teniser svijeta slavio je poslije sat i 45 minuta igre.

Štruf će u četvrfinalu igrati protiv pobjednika ruskog duela Andrej Rubljov - Karen Hačanov.

Nešto kasnije od šljake Monte Karla oprostio se i Hurkač, s tim da je njega eliminisalo mnogo zvučnije ime - sedmi nosilac Janik Siner (3:6, 7:6, 6:1).

U sjajnom meču Siner je u taj-brejku drugog seta spasio meč loptu pri rezultatu 6:5. Nakon toga dobio je taj set, da bi u odlučujućem trećem "oduvao" Poljaka sa 6:1.

Sinera u četvrtfinalu očekuje duel sa pobjednikom meča Novak Đoković - Lorenco Museti.

Problema nije imao Stefanos Cicipas, koji je u dva seta - 6:3, 6:4 eliminisao Čileanca Nikolasa Harija.