Vondroušova eliminisala Sakari u trećem kolu Mastersa u Rimu

Plasman u osminu finala obezbijedila je i Karolina Muhova

2225 pregleda 0 komentar(a)
Marketa Vondroušova, Foto: Reuters

Češka teniserka Marketa Vondroušova plasirala se danas u osminu finala Mastersa u Rimu, pošto je pobijedila osmu igračicu svijeta Mariju Sakari sa 7:5, 6:3.

Vondroušova, 70. teniserka na svijetu, savladala je grčku igračicu za sat i 28 minuta.

Čehinja je odmah na početku meča stigla do brejka, a u devetom gemu na servis protivnice imala je dvije vezane set lopte koje nije iskoristila.

Grčka teniserka u narednom gemu pravi brejk i dolazi do izjednačenja, da bi Vondroušova odgovorila novim brejkom u 11. gemu, a potom realizovala ukupno petu set loptu.

Za osvajanje drugog seta finalistkinji Rolan Garosa iz 2019. godine bila su dovoljna dva brejka.

U osmini finala ona će igrati protiv bolje iz meča u kojem se sastaju šesta teniserka svijeta Kazahstanka Elena Ribakina i Ruskinja Ana Kalinskaja.

Plasman u osminu finala obezbijedila je još jedna Čehinja. Karolina Muhova (52. na svijetu) je savladala 37. igračicu svijeta Italijanku Kamilu Đorđi sa 7:6 (4), 6:2.

Muhova u narednoj fazi čeka pobjednicu meča između španske igračice Paule Badose (35. na WTA listi) i Ukrajinke Marte Kostjuk (40.)