Đoković na dva koraka od rekorda Margaret Kort, Fric preskočen u tri seta

Srpski teniser ušao u polufinale US opena, jer je savladao Tejlora Frica 6:1, 6:4, 6:4

25226 pregleda 48 reakcija 44 komentar(a)

Još samo dvije pobjede dijele Novaka Đokovića od praktično jedinog velikog rekorda koji mu je ostao da sruši - 24. grend slem titule i izjednačavanja podviga Margaret Kort.

Srpski teniser je ušao u polufinale US opena, jer je savladao Tejlora Frica 6:1, 6:4, 6:4.

I time je ostao sam na tronu, jer mu je ovo 47. grend slem polufinale, a Rodžer Federer je ostao na 46.

Amerikanac je poznat kao odličan server, što govori i činjenica da na prva četiri meča nije izgubio ni set, dozvolio svega sedam brejk lopti i jedan brejk.

Protiv Đokovića, čovjeka sa najboljim riternom u istoriji tenisa, osvojio je tek četvrti gem na svoj servis, nakon što je njegov rival prvi set dobio 6:1.

Novak mu je opet oduzeo servis za 2:1, potom spasao četiri brejk lopte za 3:1 i rutinski priveo drugi set kraju.

U 3. setu je prvi zaprijetio Fric, ali je 36-godišnji Beograđanin prvi oduzeo servis i poveo 4:3. Amerikanac je odmah uzvratio, ali u sljedećem gemu je uzeo samo poen, a Nole nije propustio novu šansu - iako je 25-godišnjak iz Kalifornije stigao do 30:40, novi-stari svjetski broj 1 je po ko zna koji put u karijeri igrao najbolje kada je bilo najvažnije i stavio tačku na meč.

Rival i u polufinalu biće mu Amerikanac, jer će se sudariti sa pobjednikom meča Frensis Tijafo - Ben Šelton.