Sabalenka ekspresno do polufinala US opena

Sabalenka savladala Ćinven Ženg 6:1, 6:4

4935 pregleda 1 komentar(a)
Sabalenka, Foto: Reuters

Bjeloruska teniserka Arina Sabalenka plasirala se večeras u polufinale US opena, pošto je pobijedila 23. teniserku svijeta Kineskinju Ćinven Ženg poslije dva seta, 6:1, 6:4.

Druga teniserka svijeta pobedila je poslije sat i 13 minuta i treći put uzastopno se plasirala u polufinale US opena.

Ona je dva puta oduzela servis protivnici u prvom setu i bez većih problema je povela u meču.

Teniserke su u drugom setu osvajale gemove na svoje servise sve do sedmog kada je Sabalenka napravila brejk i povela sa 4:3. Prednost brejka je sačuvala do kraja i plasirala se u peto uzastopno finale nekog grend slem turnira.

Do sada je osvojila jedan grend slem trofej, ove godine na Australijan openu.

Sabalenka će igrati protiv bolje iz duela Čehinje Markete Vondroušove i Amerikanke Medison Kiz.

U drugom polufinalu igraju Čehinja Karolina Muhova i Amerikanka Koko Gof.

Bez obzira na rezultat na US openu, Sabalenka će od 11. septembra preuzeti prvo mesto na WTA listi od Poljakinje Ige Švjontek, koja nije uspjela da odbrani titulu u Njujorku pošto je eliminisana u osmini finala.