Cicipas prvi polufinalista Monte Karla

Nakon Njemca Aleksandra Zvereva, Grk je danas u dva seta dobio i Rusa Karena Hačanova - 6:4, 6:2.

3219 pregleda 0 komentar(a)
Cicipas pokazao da je napokon u formi, Foto: REUTERS

Grk Stefanos Cicipas ostvario je još jednu veliku pobjedu na Matersu u Monte Karlu i prvi je polufinalista. Nakon Njemca Aleksandra Zvereva, danas je u dva seta dobio i Rusa Karena Hačanova - 6:4, 6:2.

U meču koji je trajao 83 minuta, 12. igrač na ATP listi je imao samo problema u prvom setu, u drugom nije dozvolio niti jednu brejk priliku 17. kosturašu iz Rusije, kojem je dva puta oduzeo servis.

Cicipas koji je trijumfom nad Zverevim u Monte Karlu prvi put dobio igrača iz top 5, još od kraja 2022. godine, sada protiv Hačanova u međusobnim duelima vodi sa 8:1.

Naredni rival Cicipasu biće bolji iz duela drugog igrača svijeta, Italijana Janika Sinera i sedmog favorita, Danca Holgera Runea.

Cicipas je 16. put polufinalista Mastersa, šest puta je bio u finalu a ima dvije titule - obje u Monte Karlu!