Đoković lako sa Fererom, u polufinalu protiv Monaka

Đoković, Foto: Reuters
Ažurirano: 30.03.2012. 07:30h

Novak Đoković se plasirao u polufinale Masters turnira u Majamiju. Najbolji svjetski teniser i branilac titule u Ki Biskejnu u meču četvrtine finala savladao je Davida Ferera sa 6:2, 7:6 (7-1) poslije sata i 53 minuta, prenosi Sportal.

Za plasman u finale, Đoković, koji je postavljen za prvog nosioca, igraće protiv Huana Monaka koji je bio bolji od Mardija Fiša sa 6:1, 6:3.

Đoković je značajnu prednost stekao već poslije četvrtog gema uvodnog seta kada je poveo sa 3:1.

U sedmom gemu ponovo je napravio brejk, a “tačku” na uvodnu deonicu stavio je u osmom gemu.

Drugi set bio je rezultatski neizvjesniji, a već na samom početku viđena je razmjena brejkova.

Poslije uvodnih 1:1, Španac i Srbin nisu prepuštali servise, sve do devetog gema.

Onda je viđena repriza, Đoković je poveo sa 5:4, ali Ferer uzvratio brejkom i izjednačio na 5:5.

U taj brejku Đoković je bio siguran i slavio sa 7:1.