Janković bolja od Voznjacki

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u četvrfinale turnira u Indijan Velsu, pošto je večeras pobijedila Karolinju Voznjacki iz Danske sa 2:0, po setovima 6:3, 6:1.
Jelena Janković, Foto: Beta AP
Ažurirano: 11.03.2014. 21:38h

Janković će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednice duela Agnješka Radvanjska - Alis Korne.

Janković je već u prvom gemu imala priliku da napravi brejk, ali se Dankinja odbranila i u četvrtom gemu je uspjela da oduzme servis srpskoj teniserki. Voznjacki je povela sa 3:1, ali je Janković već u narednom gemu vratila brejk, a potom zaigrala mnogo bolje.

Do kraja seta nije prepustila protivnici nijedan gem i uz još dva brejka i poslije 35 minuta igre povela sa 1:0 u setovima.

U istom ritmu je najbolja srpska teniserka počela i drugi set i posle 20 minuta igre je povela sa 4:0 uz dva brejka prednosti.

U petom gemu drugog seta vođena je velika borba, osma teniserka svijeta su suočavala sa tri brejk lopte, ali je na kraju uspjela da povede sa 5:0.

Voznjacki je u šestom gemu, poslije 10 uzastopnih gemova koje je osvojila Janković, smanjila rezultat na 5:1 i to je sve što je uspjela da uradi. Srpska teniserka je u narednom gemu iskoristila prvu meč loptu i poslije sat i pet minuta igre se plasirala u četvrtfinale Indijan Velsa.