Crnogorski juniori turnir u Turskoj završili su nsa maksimalnim učinkom
66 pregleda 0 komentar(a)
Aleksa Ukropina, Foto: PVK Jadran
Ažurirano: 08.05.2016. 13:22h

Juniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas u Antaliji selekciju Turske 12:8 (2:1, 6:6, 4:1 i 0:0), u utakmici trećeg kola kvalifikacionog turnira za plasman na Evropsko prvenstvo.

Crnogorski juniori su upisali treći trijumf i sa maksimalnim učinkom završili takmičenje na turniru.

U prva dva meča savladali su Veliku Britaniju 21:7 (5:2, 5:2, 6:0 i 5:3) i Belgiju 22:2 (8:0, 5:0, 5:2 i 4:0) i kolo prije kraja takmičenja obezbijedili jedno od prva dva mjesta u B grupi i plasman na šampionat.

Najefikasniji u crnogorskoj reprezentaciji bio je Filip Mitrović sa četiri, po dva gola postigli su Aleksa Ukropina i Nikola Moskov, a po jedan Filip Gardašević,Vladan Spaić, Aleksandar Radanović i Savo Ćetković.

Trener Miodrag Mirović kazao je da, bez obzira na pobjedu, nije zadovoljan pristupom igrača u meču sa Turskom.

"Pobjedom smo završili kvalifikacioni turnir, ispunili smo cilj plasmanom na Evropsko prvenstvo, ali nijesam zadovoljan današnjim pristupom. Nijesmo ispoštovali dogovor iz svlačionice, ali sada slijedi detaljna analiza. Pripreme počinjemo 20. juna", kazao je Mirović u izjavi za zvanični sajt Vaterpolo i plivačkog saveza.