Jadran savladao Partizan

3 komentar(a)
Željko Kovačić, Foto: VK Jadran
Ažurirano: 28.02.2016. 19:37h

Vaterpolisti Jadran Carina su upisali novu pobjedu u regionalnoj A1 ligi - tim Vladimira Gojkovića pobijedio je Partizan u Igalu rezultatom 9:8.

"Crno-bijeli" su namučili Novljane, iako je izgledalo da će ovo biti još jedan rutinski trijumf Novljana na svom bazenu.

Tim sa Škvera je, naime, početkom druge četvrtine golom Stefana Pješivca poveo sa 5:2, ali je nakon toga uslijedila kriza u igri domaćina u kojoj čak 10 minuta nije dao gol.

Partizan je odgovorio serijom 5:0 i poveo sa 7:5, kasnije je vodio i 8:7, a Jadran je trijumf obezbijedio sa dva pogotka u svega 45 sekundi - prvi je postigao Đuro Radović, a drugi Željko Kovačić.

Jadranu je ovo 13. trijumf u regionalnom takmičenju, a ove sezone mu je na njegovom bazenu bodove uzelo jedino Primorje.

Naš šampion posljednji meč u regularnom dijelu (plasirao se na finalni turnir) igra protiv Juga kod kuće - taj meč je na programu 4. marta.

Jadran Carine - Partizan 9:8 (4:2, 1:2, 1:3, 3:1)

Igalo - Bazen Instituta "Simo Milošević". Sudije: Savinović, Prančić (Hrvatska). Igrač više: Jadran Carine 8 (3), Partizan 5 (3).

Jadran Carine: Kandić (devet odbrana), Ukropina, Mijušković, Kovačić 3, Vidović, Moskov, Banićević, Porobić, Radović 1, Ranđić 2, Petrovski, Pješivac 2, Popović, Spaić 1.

Partizan: Rističević (osam odbrana), Gilen 1, Tikas, Manojlović, Subotić 2, Drašović, Lazić 1, Janković, Vico, Vučinić 1, Stojanović 3, Asanović, Brakočević, Radojević.