Budva bolja od Primorca, Jadran na plus 20 protiv Katara

78 pregleda 1 komentar(a)
Bogdan Đurđić, Foto: Vesko Belojević
Ažurirano: 24.10.2015. 20:11h

Budva je na korak od finala Kupa Crne Gore nakon što je u prvom polufinalnom duelu savladala Primorac u Kotoru.

Budvani su trijumfovali rezultatom 10:7 i stekli veliku prednost pred revanš koji je na programu 25. novembra.

Primorac je do sredine treće četvrtine konstantno vodio, imao je i dva gola prednosti (5:3), a gosti su kod rezultata 6:6 napravili seriju 4:0 i na nešto više od četiri minuta do kraja riješili pitanje pobjednika.

Blažo Mitrović, Bogdan Đurđić, Milorad Radunović i Aleksandar Radanović su sa po dva pogotka predvodili Budvane, a po jednom su se upisali Marko Konatar i Bogdan Vujašević.

Nikolas Saveljić i Janko Krivokapić su postigli po dva gola za domaćina.

Jadran Carine je lako izašao na kraj sa Katarom - slavio je sa čak 22:2.

Primorac - Budva 7:10 (4:3, 1:1, 1:2, 1:4)

Kotor - Bazen „Nikša Bućin”. Gledalaca: 300. Sudije: Ivanovski (Herceg Novi), Abramović (Kotor). Igrač više: Primorac 14 (5), Budva 4 (4). Peterci: Budva 1 (1).

Primorac: Stanović, Radonjić 1, Bulatović, Kriještorac 1, Matković, Brkanović, Fanfani, Latković, Kosić, J. Krivokapić 2, Vukasović 1, Todorović, Zubac, Saveljić 2.

Budva: Mi. Konatar, Manojlović, Tomanović, Ma. Konatar 1, Mitrović 2, S. Ćetković, Radunović 2, Đurđić 2, Kovačević, Radanović 2, P. Ćetković, Vujašević 1, M. Krivokapić, Rašković.

Kataro - Jadran Carine 2:22 (1:3, 0:6, 1:6, 0:7)

Kotor - Bazen „Nikša Bućin”. Gledalaca: 150. Sudije: Kontić, Đurašković (Kotor). Igrač više: Kataro 3 (-), Jadran Carine 9 (7).

Kataro: Mandić, Vušković 1, M. Vukotić, Krivokapić, Begović, Bjelobrković, Hajdarević, Vujović, Milaš, Đurović 1, Dončić, Perković, S. Vukotić, Mićanović.

Jadran Carine: Kandić, Vavić, Popadić 2, Kovačić 1, Vidović 5, Moskov 1, Banićević 2, Mijušković 1, Gardašević 2, Ranđić 3, Petrovski 1, Pješivac 2, Tešanović, Spaić 2.