Gol za trijumf postigao je Đuro Radović 55 sekundi prije kraja
3 komentar(a)
Nikolas Saveljić, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 17.06.2015. 14:39h

Crnogorska juniorska reprezentacija je savladala Slovačku u razigravanju od devetog do 12. mjesta na Evropskim igrama u Bakuu.

I to jedva - rezultatom 9:8, a gol za trijumf postigao je Đuro Radović 55 sekundi prije kraja.

Izuzev početnih 1:0 za Slovake, tim Mirka Vičevića je konstantno bio u prednosti, ali nikako nije uspijevao da ode na veću razliku od dva gola.

Očigledno da je rana eliminacija iz borbe za medalju ostavila traga na mlade vaterpoliste, a Slovačka je to znala da iskoristi i da bude u igri do samog kraja.

U posljednju četvrtinu se ušlo neriješenim rezultatom (7:7), a nakon toga je Vasilije Vujošević vratio prednost mladim „ajkulama“.

Dva minuta i 22 sekunde prije kraja Adam Furman je poravnao na 8:8, a Radović u posljednjem minutu postavio konačnih 9:8.

Crna Gora će se za deveto mjesto boriti sa pobjednikom duela Francuska - Rumunija.