Novljani slavili 11:10 protiv favorita za titulu
846 pregleda 0 komentar(a)
Vaterpolisti Jadran Carina, Foto: Waterpolo.hu
Ažurirano: 23.01.2019. 19:33h

Jadran Carine je napravio malo čudo u polufinalu Evrokupa.

Savladao je mađarski OSC u Igalu (11:10) i znatno uvećao šanse da se krajem februara, kada je zakazan revanš u Budimpešti, nađe u finalu.

Mađari su vodili 3:0 u prvoj četvrtini, Jadran je prvi gol dao tek u drugom minutu druge dionice, ali mu to nije smetalo da odigra vjerovatno i najbolji meč u sezoni.

Na kraju je vjerovatno moglo da bude ubjedljivije, ali i minimalan trijumf protiv favorita za titulu je podvig...

Marsej je kod kuće savladao Ortiđu 7:4, a meč je obilježio crnogorski reprezentativac Bogdan Đurđić, koji je dao čak šest golova.

JADRAN CARINE - OSC 11:10 (0:3, 6:3, 4:3, 1:1)

Igalo - Bazen Instituta "Simo Milošević". Gledalaca: 600. Sudije: Kolombo (Italija), Henčel (Njemačka). Igrač više: Jadran Carine 12 (6), OSC 13 (5).

Jadran Carine: Kandić (sedam odbrana), Brkić, Popadić 1, Obradović 1, Banićević, Averka 2, Mijušković, F. Gardašević 1, Đ. Radović 3, Spaić 1, Drašković 1, Petković 1, Tešanović.

OSC: Mitrović (osam odbrana), Brguljan, Manherc 3, Ranđelović 1, Salamon 1, Kovač 1, Seman, Tot, Erdelji 4, Ubović, Bundšuh, Harai, Levai.