Mladi vaterpolisti 6. u Tbilisiju, Srbija šampion

Crna Gora u utakmici za peto mjesto izgubila od Grčke rezultatom 12:8. U drugom poluvremenu je postigla samo dva gola
71 pregleda 2 komentar(a)
Grčka - Crna Gora, u19, Foto: Waterpoloworld.com
Ažurirano: 31.08.2014. 16:05h

Mlada vaterpolo reprezentacija je porazom okončala Evropsko prvenstvo u Tbilisiju, što je dovelo do tek šest pozicije.

Tim Mirka Vičevića je u utakmici za 5. mjesto izgubio od Grčke rezultatom 12:8, i to nakon što je očajno odigrao drugo poluvrijeme.

Na poluvremenu je bilo 6:6, a u drugih 16 minuta igre "ajkule" su postigle samo dva pogotka, i to u posljednja tri minuta igre kada je pobjednik praktično i bio riješen.

Grci su sredinom posljednje četvrtine pobjegli na 10:6, Crna Gora smanjila na 10:7 tri minuta i deset sekundi prije kraja, ali je to bila i posljednja reakcija.

Crnogorski vaterpolisti su u Tbilisiju savladali Francusku, Njemačku, Tursku i Holandiju, a poraženi su od Hrvatske (u grupi), Mađarske u četvrtfinalu i sada od Helena u meču za plasman.

Titulu prvaka Evrope je osvojila Srbija, koja je u finalu savladala Mađarsku sa 7:6.

Bronzana medalja je pripala Hrvatskoj nakon trijumfa nad Italijom (8:4).

Grčka - Crna Gora 12:8 (4:3, 2:3, 2:0, 4:2)

Grčka: Zerdevas, Kopelijadis 1, Kapetanakis 3, Masmanidis 1, Prekas 2, Cahilidis, Kalogerakos, Majrotas, Hadžijulas 4, Lijapakis, Alvertis 1, Potamijanos, Saris.

Crna Gora: Konatar, Bulatović 1, Đurđić 3, Ćetković 1, Brguljan, Pješivac 1, Giga, Čučković, Brajović, Adžić 1, Vukasović, Saveljić 1, Popović.