Odličan početak: Crna Gora ubjedljiva protiv Grčke

Crnogorski vaterpolisti odličnom igrom i ubjedljivom pobjedom savladali Grke i napravili prvi korak ka plasmanu u polufinale
61 pregleda 9 komentar(a)
Ažurirano: 14.07.2014. 15:32h

Crnogorski vaterpolisti su se pribojavali meča protiv Grčke, ali je kvalitet presudio - tim Ranka Perovića je slavio sa 11:6 na startu Evropskog prvenstva u Budimpešti.

Grci su poveli sa 1:0, potom je bilo i 2:2, da bi "ajkule" serijom od 4:0 do početka treće četvrtine stigli na 6:2.

Kasnije je sve bilo stvar rutine, jer je odbrana od prvog sekunda bila perfektna.

U ovom meču je defanzivu ispratio i napad, pa Heleni stvarno nisu imali šansi.

Naredni meč Crna Gora igra sjutra od 14.30 protiv Rusije.

Crna Gora - Grčka 11:6 (1:1, 4:1, 3:2, 3:2)

Budimpešta - Bazen "Alfred Hajoš". Gledalaca: 100. Sudije: Bender (Njemačka), Fekete (Mađarska). Igrač više: Crna Gora 9 (4), Grčka 8 (3).

Crna Gora: Radić (sedam odbrana), Dr. Brguljan, Pasković 1, Petrović 1, Da. Brguljan 1, Čučković, M. Janović 1, N. Janović 1, Ivović 3, Mišić 1, Klikovac 2, Jokić, Šćepanović.

Grčka: Calkanis (šest odbrana), Milonakis, Dervisis, Tikas 1, Fudulis 2, Podikeas, Afrudakis 1, Delakas, Murikis, Kolomvos, Gunas, Vlahopulos 2, Galanopulos.

TOK MEČA

Utakmica je završena, Crna Gora je pobjedom otvorila Evropsko prvenstvo.

11:6 - Fudulis s igračem više (1.02)

11:5 Tigas (1.47)

11:4 - Klikovac s igračem više (2.13)

Isključenje Delakasa nakon faula nad Klikovcem.

Tajm-aut Perovića (2.56 do kraja).

Isključenje Murikisa, ali Calkanis brani šut Čučkovića.

Grci su se predali. Crna Gora može da slavi pobjedu, iako je do kraja više od četiri minuta.

10:4 - Pasković (6.06)

9:4 - Klikovac je na dva metra okrenuo Tigasa i rutinski pogodio (7.23).

Startovao je posljednji dio igre, i opet je lopta za Crnu Goru.

Kraj treće četvrtine

8:4 - Vlahopulos s igračem više (0.10)

Isključen Petrović.

8:3 - Mlađan Janović s igračem više (0.47)

Tajm-aut Perovića. Isključen je Tigas.

Crna Gora se opet odbranila s igračem manje u vodi.

Isključen Pasković.

Leka torpeduje gol Helena.

7:3 - Ivović (2.18).

6:3 - Vlahopulos s igračem više (2.45)

Isključen je Draško Brguljan, potom i Saša Mišić.

Odlična odbrana Crne Gore.

Radić je udarac Fudulisa proslijedio u korner (5.13). Grci imaju novi napad.

Calkanis brani udarac Ivovića (5.42)

6:2 - Ivović s igračem više (7.15)

Isključenje Delakasa

Počeo je treći dio igre. Opet imamo prvi napad.

U posljednja tri minuta druge dionice Crna Gora je napravila veliku prednost i serijom od 3:0 povela sa 5:2.

Do sada, odbrana dokazuje zašto je zaštitni znak "ajkula", a krenuo je i napad.

Kraj druge četvrtine

Crna Gora se odbranila s igračem manje.

5:2 - Mišić (0.31)

4:2 - Nikola Janović s igračem više (1.32)

Crna Gora ima četvrti napad s igračem više.

Radić je odbranio šut Kolomvosa s dva metra.

3:2 - Petrović (2.57)

2:2 - Fudulis (4.03)

Petrović nije pogodio s igračem više. Izblokiran je...

Novi tajm-aut Perovića, prije napada s igračem više.

2:1 - Darko Brguljan (5.16)

Odbranio je Radić šut Fudulisa.

Isključenje Čučkovića.

Počela je druga četvrtina. Calkanis je zaustavio šut Ivovića.

Kraj prve četvrtine

1:1 - Ivović (1.16), pogodio je s nezgodne strane, što inače nije njegova pozicija.

Fudulis je drugi put pogodio stativu.

Ni drugi put nismo iskoristili napad s igračem više.

Tajm-aut Ranka Perovića. Crna Gora ima napad s igračem više.

Fudulis je pogodio stativu iskosa sa lijeve strane.

Mlađan Janović je izblokiran. Crnoj Gori ne ide u napadu.

0:1 - Afrudakis (4.36)

"Ajkule" nisu iskoristile prvi napad s igračem više. Calkanis je odbranio šut Nikole Janovića.

Pasković je pokušao nakon kontranapada, ali brani Calkanis.

Crna Gora je u prva dva napada pokušavala da spusti loptu na dva metra, ali bezuspješno.

Utakmica je počela, prvi napad za Crnu Goru.

Crnogorski vaterpolisti od 16 časova kreću u pohod na evropsku krunu u Budimpešti.

Prvi rival je Grčka, sastav koji je već znao da stvori probleme "ajkulama" (konkretno, na otvaraju Svjetskog prvenstva u Barseloni kada je pobijedio), pa je jasno da tim Ranka Perovića čeka velika borba u prvom meču grupe A na bazenu "Afred Hajoš".

Crna Gora turnir počinje kao aktuelni vicešampion Evrope (Ajndhoven 2012) i svijeta (Barselona 2013), dok su Grci posljednju medalju osvojili 2005. godine (bronzu), i to na Svjetskom prvenstvu u Montrealu.

U istoj grupi, Rumunija je bila bolja od Gruzije (11:6), dok se Italija od 19 časova sastaje sa Rusijom.

Rezultati grupe B

Hrvatska - Njemačka 10:5

Francuska - Srbija 5:16

Večeras: Španija - Mađarska (20.30).

Budimpešta - Bazen “Alfred Hajoš”. Gledalaca: 100. Sudije: Bender (Njemačka), Fekete (Mađarska). Igrač više: Crna Gora 9 (4), Grčka 8 (3).

Crna Gora: Radić (osam odbrana), Dr. Brguljan, Pasković 1, Petrović 1, Da. Brguljan 1, Čučković, M. Janović 1, N. Janović 1, Ivović 1, Mišić 1, Klikovac 2, Jokić, Šćepanović.