Vaterpolisti remizirali sa Italijom

Najefikasniji u našem timu je bio Mlađan Janović sa četiri gola (dva iz peterca), Ivović je dao dva, a po jedan Sekulić, Draško Brguljan i Antonio Petrović
Draško Brguljan, Foto: Reuters
Ažurirano: 29.06.2013. 17:10h

Nakon poraza od Mađarske na startu i pobjede nad Srbijom, crnogorski vaterpolisti su upisali i remi na Samarcidis kupu u grčkoj Lamiji - pobjednika nije bilo u duelu sa Italijom (10:10).

Crna Gora je u prvih 11 minuta igre imala dva puta po tri gola prednosti (4:1 i 5:2), a "azuri" su preokrenuli do kraja treće četvrtine sna 8:7.

U posljednjih osam minuta je Italija imala i 9:7, a onda su poravnali Luka Sekulić i Aleksandar Ivović.

Konačan rezultat je postavio Draško Brguljan dva minuta i 47 sekundi prije kraja.

Najefikasniji u našem timu je bio Mlađan Janović sa četiri gola (dva iz peterca), Ivović je dao dva, a po jedan Sekulić, Draško Brguljan, Uroš Čučković i Antonio Petrović.

Posljednji meč na turniru Crna Gora igra sjutra (09.15 ujutru), a rival je domaćin Grčka.

Italija - Crna Gora 10:10 (1:4, 2:1, 5:2, 2:3)

Lamija - Gradski bazen. Gledalaca: 70. Sudije: Damčevski (Makedonija), Radičević (Hrvatska). Igrač više: Italija 8 (5), Crna Gora 10 (4).

Italija: Tempesti, Valentino 1, Đito, Filjoli 2, Đorđeti 1, Felugo 3, Figari 1, Nora 1, Prešuti 1, Fjorentini, Ajkardi, Baraldi, Napolitano.

Crna Gora: Radić, Dr. Brguljan 1, Pasković, Petrović 1, Čučković 1, Sekulić 1, M. Janović 4, N. Janović, Ivović 2, Mišić, Klikovac, Jokić, Lazović.