Jadran osvojio Split i udaljio Mornar od finalnog turnira, poraz Primorca

Aleksa Ukropina predvodio Novljane sa četiri gola
62 pregleda 1 komentar(a)
VK Jadran Carine - Budva Aleksa Ukropina, Foto: Vijesti
Ažurirano: 16.03.2018. 20:31h

Jadran Carine nije imao milosti protiv Mornara u Splitu, niti sluha za to što hrvatskom timu trebaju bodovi u borbi za plasman na finalni turnir.

Novljani su u Poljudu slavili rezultatom 10:5 i praktično kaparisali drugo mjesto pred F4, jer pred posljednje kolo imaju četiri boda i utakmicu više od trećeplasirane Mladosti.

Domaćin je poveo sa 1:0, onda je izjednačio na 2:2 i to je bilo gotovo sve od njega u ovom susretu - Jadran je serijom 6:0 stigao na 8:2 do kraja treće četvrtine i već tada ubio svaku neizvjesnost u duelu koji je trebalo da bude derbi...

Aleksa Ukropina je sa četiri gola bio najefikasniji u redovima crnogorskog šampiona, dva je postigao Vlado Popadić, a po jedan Danil Merkulov, Filip Gardašević, Đuro Radović i Dragan Drašković.

A vjerovatno presudan meč u borbi za baraž za opstanak sjutra igra Budva, koja od 18 časova dočekuje splitski Jadran.

Dva kola prije kraja Budvani imaju dva boda više od posljednjeplasiranog Primorja, ali i bolji međusobni skor.

U meču bez rezultatskog značaja, jer su oba tima već obezbijedila opstanak, Primorac je poražen u Splitu od POŠK-a (13:10), koji se, tako, revanširao Kotoranima za poraz u prvom dijelu prvenstva (8:4).

Sve je bilo jasno već sredinom druge četvrtine,. Kada je POŠK poveo 6:1 (gosti su prvi gol postigli nakon četiri i po minuta, za 4:1), a domaćin je najveću prednost imao u finišu treće dionice, kada je na semaforu stajalo 11:4. Primorac je do kraja meča uspio da ublaži poraz...

Primorac u posljednjem kolu, 24. marta, dočekuje Budvu.

Mornar - Jadran Carine 5:10 (1:1, 1:4, 0:3, 3:2)

Split - Bazen u Poljudu. Sudije: Matijević (Hrvatska), Đurašković (Crna Gora). Igrač više: Mornar 5 (1), Jadran Carine 4 (3).

Mornar: Šparada (osam odbrana), Čagalj 1, Erak, Solje, Ćalić 2, Živković, Krolo, Buha 1, Vrdoljak 1, Burić, Akrap, Tomasović, Podrug (dvije odbrane).

Jadran Carine: Kandić (sedam odbrana), Ukropina 4, Popadić 2, Kriještorac, D. Banićević, Merkulov 1, B. Banićević, Gardašević 1, Radović 1, Spaić, Drašković 1, Petković, Tešanović (jedna odbrana), Mijušković.

POŠK – Primorac 13:10 (4:1, 2:1, 5:2, 2:5)

Split – Bazen u Poljudu. Sudije: Štampalija (Hrvatska), Obradović (Crna Gora). Igrač više: POŠK 6 (4), Primorac 5 (3). Peterci: POŠK 1 (0), Primorac 1 (1).

POŠK: Podrug (šest odbrana), Bego 1, Divković, Begović, Vuleta 1, Vukić, Elez 3, Gadža, Bebić, Delić 3, Kunac 3, Borovčić Kurir, Bratim, Butić 2.

Primorac: Šubladze (12 odbrana), Matković, Crepulja 1, Petrović 2, Gluhaić, Gopčević 3, Mačić, Vukmirović, Latinović 1, Grgurević 1, Vukasović 1, Paunović 1, Radonjić, Sekulić.